Eiropas čempionātā šorttrekā, kas turpinās Ventspilī, svētdien superfinālā 3000 metru distancē Latvijas sportists Haralds Silovs izcīnīja zelta medaļu, kļūstot arī par absolūto Eiropas 2008.gada čempionu kopvērtējumā.

Otro vietu superfinālā 3000 metru distancē izcīnīja Itālijas sportists Nikola Rodigari, bet trešo vietu Nīderlandes pārstāvis Nils Kērstholts.

Sieviešu konkurencē superfinālā 3000 metru distancē uzvaru izcīnīja Itālijas sportiste Arianna Fontana, otro vietu ieņēma Ungārijas sportiste Ērika Huzāra, bet trešo vietu Krievijas sportiste Ņina Jevtejeva.

Superfinālā 3000 metru distancē startēja astoņi labākie sportisti, kuriem bija izcīnītas vietas finālos pirmajās trīs distancēs.

2008.gada Eiropas čempionātā Silovs kopumā izcīnīja divas zelta un vienu sudraba medaļu, kļūstot par absolūto Eiropas 2008.gada čempionu kopvērtējumā.

Sacensību pirmajā dienā uzvaru 1500 metru distancē izcīnīja Silovs, Evita Krievāne ierindojās 19.vietā, bet Jēkabs Saulītis ieņēma 29.pozīciju. Savukārt otrajā dienā 500 metru distancē Silovs ieņēma septīto vietu, Krievāne nespēja pārvarēt otrās kārtas sacensības un ierindojās 20.vietā, bet Saulītis, kurš nespēja pārvarēt priekšsacīkšu barjeru, ieņēma 26.vietu. Svētdien 1000 metru distancē Latvijas sportists Silovs izcīnīja otro vietu, savukārt Saulītis nepārvarēja ceturtdaļfināla kārtu, noslēgumā ierindojoties 22.vietā, bet Krievāne priekšsacīkšu kārtu, ierindojoties 17.vietā.

Eiropas čempionāts šorttrekā ir pirmās nozīmīgās slidošanas sacensības Latvijā, un to veiksmīgas norises gadījumā pavērsies jaunas iespējas turpmāk Latvijā rīkot arī Eiropas un pasaules čempionātus gan šorttrekā, gan daiļslidošanā.