Izdevuma "Sporta Avīze" tradicionālajā aptaujā, kas tika rīkota jau 14.reizi, par 2009.gada labāko Latvijas sportistu atzīts bobslejists Jānis Miņins un viņa bobsleja četrinieka ekipāžas komanda.

Šā gada martā Miņins ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un Intaru Dambi, tikai par trīs sekundes simtdaļām atpaliekot no otrās vietas ieguvēja, vācieša Andrē Langes vadītās ekipāžas, ASV pilsētā Leikplesidā izcīnīja pasaules čempionāta bronzas medaļas.

Miņins iepriekšējā bobsleja Pasaules kausa izcīņas sezonā regulāri ieguva kādu no godalgotā pjedestāla trim vietām. Šajā sezonā Miņina četrinieks izcīnīja otro vietu pirmajā posmā Pārksitijā.

Otro vietu "Sporta Avīzes" aptaujā ieņēma Latvijas hokeja izlase, kas šogad pasaules čempionātā galvenā trenera Oļega Znaroka vadībā izcīnīja septīto vietu, atkārtojot 1997.gadā sasniegto valstsvienības rekordu, kad šo pozīciju komanda ieguva trenera Leonīda Beresņeva pakļautībā.

Aptaujas trešajā pozīcijā ierindojās Latvijas basketbola izlases līdere Anete Jēkabsone-Žogota, bet vēl labāko sešiniekā iekļuva pērnā gada aptaujas laureāts BMX braucējs Māris Štrombergs, pludmales volejbolistes Inguna Minusa/Inese Jursone, kā arī šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis.

"Sporta Avīzes" aptaujā, kurā piedalījās 50 ar sportu saistītas personas, Miņina četrinieks ieguva 249 punktus, hokeja izlase savāca 142 punktus, bet Jēkabsonei-Žogotai bija 133 punkti.