Par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra uzvarētāju svētdien kļuva pasaules ranga līderis Novāks Džokovičs no Serbijas, kurš "Grand Slam" turnīru ilgākajā finālmačā ar 5-7, 6-4, 6-2, 6-7 (5:7), 7-5 uzvarēja ATP ranga vicelīderi spāni Rafaelu Nadalu.

Cīņa ilga piecas stundas un 53 minūtes.

Spēle kļuva gan par ilgāko "Grand Slam" turnīru finālu vēsturē, pārspējot 1988.gada ASV atklātā čempionāta finālu starp Matsu Vīlanderu un Ivanu Lendlu, kas ilga četras stundas un 54 minūtes, gan par ilgāko Austrālijas atklātā čempionāta vēsturē, pārspējot 2009.gada pusfinālu starp Nadalu un Fernando Verdasko, kas ilga piecas stundas un 14 minūtes.

Džokovičs pēc neveiksmīgi aizvadīta pirmā seta nākamajos divos bija galvastiesu pārāks pār Nadalu, šķietami droši soļojot pretim čempiona titulam, taču ceturtajā setā cīņa uz neilgu laiku tika pārtraukta lietus dēļ. Atelpu prasmīgāk izmantoja Nadals, izlīdzinot rezultātu, taču izšķirošajā setā pārāks atkal bija Džokovičs, aizstāvot pirms gada izcīnīto titulu.

Zīmīgi, ka Džokovičs Nadalu uzvarējis jau trijos "Grand Slam" turnīru finālos pēc kārtas.

Džokovičs līdz ar to izcīnīja savu piekto "Grand Slam" turnīru uzvarētāja titulu, bet trīs no šīm uzvarām izcīnītas tieši Melburnas kortos.

Tāpat Džokovičs triumfējis četros no pēdējiem pieciem "Grand Slam" turnīriem.

Savukārt 2009.gada Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājs Nadals iepriekš sacensību ceturtdaļfinālu bija sasniedzis sesto gadu pēc kārtas, bet pirmo reizi pēc divu gadu pārtraukuma viņam izdevās tikt līdz pusfinālam.

Nadals karjeras laikā uzvarējis desmit "Grand Slam" turnīros, bet Austrālijas atklātajā čempionātā viņš nepārspēts bijis tikai 2009.gadā.