Norvēģijas hokeja izlase arī savā otrajā spēlē pasaules čempionātā nenoturēja mača sākumā iegūto divu vārtu pārsvaru, tomēr pēcspēles metienu sērijā ar 5:4 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pieveica Vāciju.

Herningas grupas divās spēlēs Norvēģijai tā bija pirmā uzvara, bet Vācija divos mačos piedzīvojusi divus zaudējumus "bullīšos".

Latvijas grupas dienas otrā spēle izvērtās notikumiem bagāta – bija vārti gan vairākumā, gan mazākumā, vairāki noraidījumi, "goli" pēc rikošetiem un beigās arī pēcspēles metienu sērija.

Mača otrajā minūtē Norvēģija mazākumā guva vārtus – Matisa Olimba noraidījuma laikā teicami pretinieku laukuma pusē pie apmales nospēlēja viņa brālis Kens Andrē Olimbs un pārsteidza vāciešus. Pēc sešām minūtēm vairākumā precīzs bija Tomass Valkve Olsens, kuru Norvēģija turnīram pieteica pirms mača, - 2:0 skandināvu labā.

15. minūtē mazākuma brīdī pie saviem vārtiem neveiksmīgi nospēlēja Stefens Toresens, ripu ieslidinot savos vārtos. Vācijas rindās vārtu guvums tika ieskaitīts Patrikam Hāgeram, bet pusotru minūti pirms pirmā pārtraukuma Marks Mihaeliss ar plaukstas metienu pēc neliela rikošeta panāca 2:2.

Vācija spēles gaitā vēl divreiz atspēlējās un tika pie punkta kopvērtējuma ieskaitē. Otrajā periodā uz Andersa Bastiansena "golu" atbildēja Hāgers, otro reizi pārspējot norvēģu vārtsargu Patriku Haukelandu. Savukārt aizraujošā trešajā periodā komandas ātri apmainījās vārtu guvumiem – trešdaļas vidū Daniela Sorvika vieglu metienu vārtu virzienā pamanījās netvert Timo Pilmeiers, bet pēc 25 sekundēm veiksmīgi Vācijas uzbrukumam pieslēdzās Janiks Zeidenbergs, panākot 4:4.

Pēcspēles metienos norvēģi uzvarēja ar 3:0, izgājienus izmantojot Matiasam Tretenesam, Tobiasam Lindstrēmam un Andersam Bastiansenam.

Pasaules čempionāta turpinājumā Vācijai jau rīt jātiekas ar zaudējumu rūgtumu pagaidām neizjutušo ASV izlasi, bet Norvēģija otrdien, 8. maijā, vakarā spēlēs pret Somiju.

$duelID=917;$eventID=19;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>