Ziņots, ka svētdien Rīgā, Hapaka grāvī, katamarāns ar mastu aizķēra augstsprieguma līniju un aizdegās. No peldlīdzekļa tika izglābti 12 cilvēki, kas nodoti mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts pulksten 19.18. Katamarāns nogrima. Visi cietušie tika nogādāti slimnīcās.

Pirmdien no negadījumā cietušā katamarāna pasažieriem divi pieaugušie un trīs bērni turpina ārstēšanos intensīvās terapijas nodaļās.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Alfrēds Gaveika norādījis, ka negadījumā cietušā katamarāna kapteinis klaji pārkāpis kuģošanas noteikumus.

Gaiveika norādīja, ka biroja speciālisti negadījumā vietā darbu sāka jau svētdien un būs izmeklēšana, taču īsti pat neesot, ko izmeklēt, jo katamarāna kapteinis neesot sapratis, ko dara, un klaji pārkāpis kuģošanas noteikumus.

Pēc Gaveikas teiktā, kapteinis ar 14 metrus augstu mastu kuģojis vietā, kura atļautā augstuma atzīme ir vien astoņi metri, turklāt attiecīgajā teritorijā ir izvietotas brīdinājuma zīmes par augstuma ierobežojumu. Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs par šo situāciju arī gatavos ziņojumu Satiksmes ministrijai.

Savukārt AS "Augstsprieguma tīkls" pārstāvis Andri Sproģis pastāstīja, ka augstsprieguma līnijas vadu augstums attiecīgajā vietā ir 12 metri. Viņš norādīja, ka, augstsprieguma līnijai nokrītot, tā uzreiz atslēdzas, pēc kā konstatēšanas svētdien "Augstsprieguma tīkls" sazinājās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.