Portālam uzticētos stāstus komentē arī Latvijas Taksometru arodbiedrības valdes locekle Iveta Silionova.

"Varu paust, ka taksisti ir godprātīgi nodokļu maksātāji. Tomēr pašlaik normatīvie akti, noteikumi un likumi padara taksistu darbu un dzīvi aizvien sarežģītāku," atzīst Silionova, piebilstot, ka viņai žēl noraudzīties, kā gadu gaitā krities taksistu prestižs. Mūsdienās vārds "taksists" aizvien biežāk saistās ar ko negatīvu. Pavisam citādi bijis vēl pirms desmit gadiem, sacīja Silionova.

Biedrības pārstāve min, ka, pirmkārt, taksometru darbu apgrūtina noteiktie tarifi par taksometru pārvadājumiem, pašreizējā licencēšanas sistēma, kopbraukšana, jaunie noteikumi attiecībā uz kases aparātiem, tāpat obligātās sociālās iemaksas par katru taksometru. Turklāt pēdējā laikā aizvien biežāk arī taksometru pakalpojumu pircēji rada raizes, neslēpj Silionova.

Komentējot taksistu klientus, Silionova atzīst, ka nereti pēc pakalpojuma saņemšanas braucēji vienkārši aizbēg nesamaksājuši. Sevišķi lieli zaudējumi ir gadījumos, kad veikts liels attālums.

Visiem taksista darba vērtētājiem un kritizētājiem Silionova iesaka apdomāt, vai stāsti par taksistiem zagļiem un krāpniekiem atbilst patiesībai. "Taksometru biznesā esmu jau 20 gadus. Es personīgi nepazīstu nevienu taksistu, kurš šajā laikā sev būtu uzcēlis lepnu villu un kurš vairākas reizes gadā brauktu atpūsties uz kūrortiem," sacīja Silionova.