2002.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē trešdien Rīgā, "Skonto" stadionā, Latvijas futbola izlase cīnījās neizšķirti ar Sanmarīno valstsvienību - 1:1 (1:0).
Jau pirmajā minūtē Latvijas izlases futbolists Marians Pahars pēc ātri izspēlētas sadarbības ar sitienu no soda laukuma atklāja rezultātu, taču turpmāk laukuma saimniekiem vairs vārtus neizdevās gūt. Izdevīgās situācijās pie viesu vārtiem pirmajā puslaikā nokļuva gan Vīts Rimkus un Igors Stepanovs, gan arī Andrejs Štolcers un Pahars, taču raidīt bumbu vārtos nespēja.

Sanmarīno futbolisti pāris reizes sita Aleksandra Koļiņko vārtu virzienā, taču reālas briesmas mājinieku vārtiem neradīja. Viesi koncentrēja spēkus aizsardzībai un piecus spēlētājus vienmēr paturēja savā laukuma pusē.

Otrajā puslaikā Sanmarīno futbolisti izmantoja sāncenšu aizsardzības neuzmanību - pēc soda sitiena izspēles 60.minūtē vārtus kritienā ar galvu guva Nikola Albani. Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieku uzbrukumi kļuva izmisīgāki, taču ne labāk organizēti un bumba visbiežāk iestrēga viesu soda laukumā vai uz tā robežas. Spēles izskaņā iespēja gūt uzvaras vārtus bija uz maiņu uznākušajiem Aleksandram Jeļisejevam un Mihailam Miholapam, taču viesiem izdevās nosargāt neizšķirtu.

Spēlē pret Latvijas izlasi Sanmarīno amatieri pirmo reizi vēsturē guva punktu viesos. Iepriekšējo punktu, nospēlējot neizšķirti 0:0, Sanmarīno futbolisti izcīnīja 1993. gadā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē savā laukumā pret Turciju.

Džonsons iesniedz atlūgumu

Latvijas futbola izlases treneris Garijs Džonsons iesniedzis atlūgumu, informē Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

"Viņš saprot, kāda ir radusies situācija, un tāda jau ir trenera dzīve," teica Mežeckis, piebilstot, ka federācijas valdes sēdē tiks lemts par turpmāko rīcību.

"Tuvākajā laikā tiks sasaukta valdes sēde. Ja ne jau šonedēļ, tad nākošnedēļ, tad arī lemsim par tālāko," Mežeckis sacīja.

Latvijas futbolisti nākamo spēli kvalifikācijas turnīrā aizvadīs 2. jūnijā, kad izbraukumā cīnīsies ar beļģiem.