"VW Amarok Aventura Exclusive" prototips parāda, kā nākotnē izskatīsies VW komerctransporta pikapi – vēl vairāk zirgspēku un vēl vairāk griezes momenta. Šis prototips ar astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu un pastāvīgo visu riteņu piedziņu piedāvā 258 ZS jaudu un lielāku griezes momentu. Tas nodrošina pietiekami daudz jaudas vilkšanai un labam paātrinājumam.

"Turmeric Yellow" metāliskās krāsas prototips ar plašo dubulto kabīni piedāvā vairākas priekšrocības, sākot ar spīdīgi pulētiem 19 collu diskiem. Sānu sliekšņi, dekoratīvais stienis uz kravas kastes, priekšējais aizsargrežģis, ārējie atpakaļskata spoguļi un aizmugurējais bamperis arī izceļas ar daudziem hroma elementiem. Biksenona priekšējie lukturi ar LED dienas braukšanas gaismām izceļ automobiļa sportisko izskatu.

Izstādē apskatāma arī ritināmā pārsega sistēma – slēdzams, ūdensnecaurlaidīgs kravas platformas pārsegs, kas pirmo reizi būs pieejams alumīnija dizainā. Apakšdaļas aizsargpanelis arī veidots alumīnija dizainā. Pilsētas džungļos, kā arī uz bezceļiem autovadītājam palīdz tādas tehniskas funkcijas kā "ParkPilot", atpakaļskata kamera un mehāniskais diferenciāļa bloķētājs.

"VW Amarok Aventura Exclusive" prototipa salonu rotā sportiski akcenti ar melnu ādu, kurai pieskaņotas kontrastējošas šuves "Turmeric Yellow" krāsā. Šis prototipa formāts lepojas arī ar 14 virzienos regulējamiem "ergoComfort" sēdekļiem, daudzfunkcionālu trīsspieķu stūresratu ar ādas apdari un pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņām, kā arī navigācijas sistēmu "Discover Media". Pirmo reizi ir apskatāms arī jaunais griestu tapsējums melnā krāsā, kas lieliski saskan ar "Titanium Black" krāsas salonu. Virsbūves hromētie akcenti turpinās arī salonā, piemēram, ar hromētiem dekoriem.

Savukārt "VW Amarok Dark Label" ierobežota izlaiduma modelis ir veidots "Amarok Comfortline" sērijas pamatā, un tam izvēlēta "Indium Grey" matētā krāsa. Tas ietver arī tumšas krāsas papildinājumus, piemēram, melnas sliekšņu caurules, matētu dekoratīvo stieni melnā krāsā, lakotas hromētas līnijas uz priekšējā režģa un 18 collu vieglmetāla diskus antracīta krāsā ar spīdīgu virsmu.

"Dark Label" ir paredzēts uz dizainu orientētiem individuālistiem, kuri nevēlas upurēt īsta apvidus automobiļa sniegtās priekšrocības. Tā izskatu papildina matēti melnas krāsas durvju rokturi un ārējo atpakaļskata spoguļu ietvari, kā arī "Dark Label" logotips uz apakšējā durvju sliekšņa. Salonā jaunais melnas krāsas griestu tapsējums un grīdas paklājiņi ar izšūtu "Dark Label" logotipu turpina īpašā modeļa dizaina tēmu.

VW komerctransporta zīmola modelim "Amarok Dark Label" ir pieejamas divas V6 dzinēja konfigurācijas: 120 kW TDI ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu un aizmugurējo riteņu piedziņu vai pieslēdzamu visu riteņu piedziņu un 150 kW TDI ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu un pieslēdzamo "4Motion" visu riteņu piedziņu vai astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu un pastāvīgo visu riteņu piedziņu.

Pateicoties 5,25 metru garumam un 2,23 metru platumam (ar spoguļiem), "Amarok" piedāvā visu, ko vien var sagaidīt no tradicionālā pikapa. Četrdurvju "Amarok" versijā ar dubulto kabīni iespējams sāniski iekraut eiropaleti un – atkarībā no apdares versijas – pārvadāt līdz vairāk nekā vienai tonnai smagu kravu. Turklāt dažu jaunā "Amarok" versiju vilktspēja ir līdz 3,5 tonnām.