Mainīgos laika apstākļos jūlija pēdējā dienā Biķernieku trasē tika aizvadītas vēsturisko automašīnu sacīkstes "Dzintara aplis" ceturtais posms un starptautiskā "Draudzības kausa" otrais un noslēdzošais posms, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu. Uz starta izgāja kopumā 73 sportisti "Volga", VAZ, "Formula" un "Moskvich" ieskaites klasēs.

"Dzintara aplis" pašmāju braucēju skaitu papildināja starptautiskā "Draudzības kausa" dalībnieki no Krievijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas, kuri mūsu braucējiem sastādīja lielisku konkurenci. Ja pirmie sacensību braucieni tika veikti pa sausu trasi, tad īsi pirms otro braucienu sākuma Biķernieku trasei pāri gāja negaiss, un sportisti otro braucienu aizvadīja jau pa slapju segumu.

Visplašāk pārstāvētā "Volga" klase sacensību braucienu veica kopā ar "Moskvich" spēkratiem, kopumā uz starta stājoties 29 automašīnām. Pirmajā braucienā "Volga" klasē uzvaru svinēja viesis no Krievijas – Deniss Samsonovs, kuram piekāpās Andrejs Paupers un Antons Dolgopolovs.

Otrajā braucienā skaistā cīņā vien pāris apļu pirms finiša krievu sportistu Samsonovu apsteigt izdevās Antonam Dolgopolovam. Latvijas čempionāta 4. posma kopvērtējumā uzvara šoreiz nonāca Andreja Paupera rokās, otro vietu izcīnīja Dolgopolovs, bet trešo – Jānis Tomsons. "Moskvich" ieskaites klasē uzvarēja lietuviešu sportists Dainis Petrulis.

Skaistas cīņas un daudz apdzīšanu norisinājās VAZ braucienu laikā. Šajā posmā uz starta izgāja 26 sportisti, starp kuriem nepārspēts palika vēl viens Krievijas pārstāvis – Andrejs Kozlovs.

Ātrākais no latviešu braucējiem un "Dzintara aplis" "VAZ 1600" klases uzvarētājs šoreiz bija Pēteris Laipnieks. Otro vietu 1600 cm3 klasē izcīnīja lietuvietis Adoms Petrovs, bet trešo – Toms Bērziņš, kuram ar tādu pašu punktu skaitu piekāpās Rūdolfs Šmits.

"VAZ 1300" klasē abos braucienos uzvaras laurus plūca Mārtiņš Lagzdiņš, otro vietu izcīnīja Aivars Laipnieks, bet trešo – lietuvietis Juzefs Malevskis.

Uz starta stājās arī 18 vēsturiskās formulas. "Formula Easter" klasē sīvā cīņā uzvarēja Andris Griķis, kurš ar vienādu izcīnīto punktu skaitu apsteidza Robertu Tomu. Trešo vietu izcīnīja igauņu sportists Taivo Ninnas. "Fomula Mondial" klasē pirmās divas vietas izcīnīja igauņu braucēji Ains Lahkers un Tāvi Krons, kamēr trešajā vietā ierindojās latviešu braucējs Māris Ozoliņš.

Nākamais "Dzintara aplis" posms gaidāms jau pēc nedēļas, 7. augustā, Pērnavas "auto24ring" trasē. Noslēdzošās šīs sezonas vēsturisko automobiļu sacīkstes norisināsies reizē ar Biķernieku trases 50 gadu jubilejas svinībām 10. un 11. septembrī.