Igaunijas autorallija braucējs Ots Tanaks ("Toyota") svētdien triumfēja pasaules čempionāta (WRC) astotajā posmā – prestižajā Somijas rallijā.

Tanaks uzvarēja 12 no 23 ātrumposmos, noslēgumā par 32,7 sekundēm pārspēdams savu tuvāko sekotāju, norvēģi Madsu Ostbergu ("Citroen"). Trešo vietu izcīnīja mājinieks un Tanaka komandas biedrs Jari Mati Latvala, kurš igaunim zaudēja 35,5 sekundes.

Tālāk sekoja "Hyundai" braucējs Haidens Padons no Jaunzēlandes, bet pirmo sešinieku noslēdza divi "M-Sport Ford" braucēji – pasaules čempions Sebastjans Ožjērs no Francijas un soms Tēmu Suninens.

Savukārt pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis, Beļģijas autosportists Tjerī Nevils ("Hyundai"), šoreiz ieņēma tikai devīto vietu. Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem Nevilam tagad ir 153 punkti, Ožjērs seko ar 139 punktiem, bet trešais ar 707 punktiem ir Tanaks.