Latvijas spīdveja braucēji Andžejs Ļebedevs un Ķasts Poudžuks sestdien Ungārijā sasniedza Eiropas pāru čempionāta spīdvejā finālsacensības.

Pusfinālā Latvijas sportisti, iekrādami 29 punktus, izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu, kamēr 22 punkti bija Vācijai, bet trešā ar 20 punktiem bija Ukraina.

Ļoti pārliecinošu sniegumu šajās sacensībās demonstrēja Ļebedevs, kurš uzvarēja četros no sešiem braucieniem, bet vēl divos gadījumos bija otrais. Kopā viņš nopelnīja 16 punktus, kamēr Puodžuks ieguva 13.

Piecos no sešiem braucieniem Latvijas sportisti pamanījās izcīnīt dubultuzvaras.

Eiropas pāru čempionāta otrais pusfināls notiks 21. jūlijā Itālijā, kamēr fināls gaidāms 1. septembrī Dānijā.

Pērn Latvijas komanda Eiropas čempionāta finālā palika pēdējā – septītajā – vietā, jo Jevgēņijs Kostigovs piedzīvotā kritienā guva traumu un sacensības nespēja pabeigt, kamēr komandas rezervists Dāvis Kurmis uz sacīkšu norises vietu nepaguva ierasties.