Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājā, Laumas mototrasē norisinājās ilgi gaidītā motokrosa sezonas atklāšana, aizvadot Latvijas čempionātu kvadracikliem un blakusvāģiem, Latvijas Junioru čempionātu bērnu blakusvāģiem un kvadracikliem, kā arī Latvijas kausa sacensības. 2016. gada atklājošais posms kopskaitā pulcēja vairāk nekā 200 sportistus divās dienās, kas pieņēma izaicinājumu startēt smilšainajā Laumā, informē Latvijas Motosporta federācija (LaMSF).

Sacensības kopskaitā pulcēja vairāk nekā 200 sportistu no visām trim Baltijas valstīm, pārstāvot gan solo, gan kvadraciklu klases. Par prieku līdzjutējiem, Latvijas čempionāta ieskaitē Q Pro un blakusvāģu klasē uzvaras laurus dienas izskaņā plūca latvieši. Pērnā gada Eiropas čempions kvadraciklu klasē Edgars Meņģelis pirmajā braucienā netipiski sev piekāpās konkurentam, igaunim Kevinam Sāram, bet otrajā braucienā guva uzvaru. "Laumā neesmu pirmo reizi, šeit startēju jau bērnībā, jo šī bija vienīgā trase, kur varēja braukt februārī, martā un aprīlī. Tiesa, ilgu laiku šeit nebiju startējis un likās, ka startēju pirmo reizi - trase pamatīgi mainījusies kopš tiem laikiem," atzīst Meņģelis. "Pirmajā braucienā piegura rokas, tādēļ mazliet atlaidu ātrumu, lai otrajā braucienā varu revanšēties – tas skaistā cīņā arī izdevās. Jāatzīst, ka Lauma bija ļoti labi sagatavota un piemērota kvadracikliem – sanāca pacīnīties, tādēļ šīs sacīkstes bija ļoti labs treniņš sezonas sākumam un gaidāmajam Eiropas čempionāta posmam Dānijā."

Blakusvāģu klasē uzvaras laurus plūca Māra Rupeika ekipāža. Līdzīgi kā Meņģelis, arī Rupeiks/Liepiņš vienā no braucieniem piekāpās kaimiņu konkurencei, pirmajā braucienā uzvarot, bet otrajā braucienā finišējot otrajā vietā aiz K. Varika/M.Milla ekipāžas. Kopvērtējumā latvieši tomēr izrādījās pārāki, kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena: "Kvalifikācijā nebijām kārtīgi pieregulējuši motociklu, tādēļ apļa laiks neizdevās tāds, kā plānots. Arī pirmajā aplī nebija pareiza regulācija, tādēļ nebraucām uz pilnu jaudu, bet izdevās finišēt pirmajiem. Grūta un ļoti smilšaina trase, taču, ņemot vērā, ka Kaspars Liepiņš atlidoja tikai vakar, nebraucām treniņus - bija labi. Mērķis, protams, ir uzvarēt Latvijas čempionātā," stāsta Rupeiks.

Q Iesācēju klasē pirmais Aigars Šaicāns, otrais Salvis Cinglers, trešais – Jānis Zirnis. Q Veterānu klasē par līderi kļuva Aigars Neija, otro vietu izcīnīja Aleksejs Kuzmins, bet trešo vietu posmā izcīnīja Artūrs Skuja. Q Amatieru klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Andris Ciršs, otro vietu ieņēma Mārtiņš Toms Puķītis, bet trešo – Zigmārs Sondors. Tikmēr B/V Veterānu klasē ātrākie izrādījās U. Sugassep/ M.Antons, otrajā vietā dienas izskaņā ierindojās P. Tendzegolskis/ M.Zaliausks, bet trešajā – A.Groza/M. Kuzmins-Dambrovs.

Bērnu b/v klasē pirmo vietu izcīnīja Tilaku ekipāža, Q Junioru klasē pārāks izrādījās pieredzējušais Lauris Eizāns, bet Q100 konkurencē ātrākais bija Kristians Stoļarovs. Q70 klasē pirmo pozīciju ieņēma Martins Puhaļskis. Mazajā Q50 klasē pirmo vietu Laumā izcīnīja Kārlis Neija, savukārt vismazākajā Q50 Rūķu klasē pirmais finišēja Artūrs Šneiders.

Latvijas kausa pirmajā posmā A16+ klasē pirmo vietu izcīnīja Reinis Čudarāns, A25+ klasē uzvaras laurus plūca Didzis Gorbenko, A35+ klasē - Artis Egle. Savukārt iesācēju klasē pirmo vietu izcīnīja Guntars Cibuļskis.

Sīva cīņa risinājās MX Open klasē, kur pie starta barjeras stājās arī starptautisko čempionātu pārstāvji. Uzvaras laurus posmā plūca Toms Macuks, otro vietu ieņēma Eiropas čempionāta pārstāvis Kārlis Sabulis, bet trešo vietu pērnā gada Nāciju kausa izlases dalībnieks Dāvis Ivanovs.

Dāmu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Anna Stecjuka.

MX125 klasē, kas trasē devās vienlaikus ar dāmām, par posma uzvarētāju kļuva Rainers Žuks. MX85 klasē pirmo vietu izcīnīja Egerts Pihlaks no Igaunijas,. MX65 klasē posma uzvaras laurus plūca Jānis Kubuliņš. Mazākajā MX50 klasē līdera lomā šoreiz Tomass Šaicāns.

Latvijas motokrosa čempionāta sezona turpināsies 24.aprīlī, kad Aizputē tiks aizvadītas vienas dienas sacensības – pirmais Latvijas čempionāta posms solo motociklu klasēm.