Spānis Marks Markess svētdien prestižākajā "MotoGP" klasē izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta Sanmarīno posmā, kopvērtējumā panākot līdzšinēji līderi Andrea Doviciozo no Itālijas.

Markess, kurš pārstāv "Repsol Honda" komandu, slidenā trasē sacensībās finišēja pēc 50 minūtēm un 41,565 sekundēm, par 1,192 sekundēm pārspējot itāli Danilo Petruči no "Ostco Pramac" vienības.

Tikmēr trešais palika Doviciozo no "Ducati" komndas, kurš no uzvarētāja atpalika par 11,706 sekundēm.

Markess, kurš ir trīskārtējs pasaules čempions, izcīnīja 59. uzvaru karjerā.

Jau vēstīts, ka sestdien kvalifikācijā labākais bija "Movistar Yamaha" komandas sportists Maveriks Vinjaless, kurš sacensības pabeidza ceturtajā vietā.

Markess bija uzvarējis iepriekšējās četrās kvalifikācijās, bet sestdien pēdējā aplī piedzīvoja kritienu, tomēr izvairījās no traumu gūšanas.

Kā zināms, šajā posmā nevarēja piedalīties itāļu zvaigzne Valentīno Rosi, kurš pirms nedēļas treniņā lauza kāju.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 13 no 18 šosezon paredzētajiem posmiem vadībā ir Markess un Doviciozo, kuriem ir pa 199 punktiem, kamēr viņiem seko Vinjaless ar 183 punktiem.

Nākamais posms 24. septembrī notiks Spānijā Aragonas trasē.