Trešdien, 1.jūnijā, Mārupes mototrasē "Vilciņi" savu sezonu atsāka ilgi gaidītās bērnu un jauniešu motokrosa sacensības - Mārupes kausa izcīņa mini motokrosā. Jau pirmajā posmā sacensības pulcēja kuplu jauno sportistu skaitu – kopskaitā trasē devās 70 dalībnieku, bet posma organizators bija parūpējies, lai cīņas varētu aizvadīt kvalitatīvā trasē, informē Latvijas Motosporta federācija (LaMSF).

Visas dienas garumā trasē devās 15 dažādas motociklu klases – katram braucējam bija iespēja startēt piemērotākajā no tām. Ņemot vērā lielo karstumu, sacensību organizators Aivars Ābols bija nodrošinājis atkārtotu trases laistīšanu, lai tajā neveidotos putekļi, kā arī parūpējies par jaunu un iespaidīgu goda pjedestālu.

Q50 jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Roberts Purmalis. Otro vietu ieņēma Markuss Andrecs, bet trešo – Artūrs Šneiders ("X99/Slīterāni").

Q50 vecākajā grupā uzvaras laurus plūca pieredzējušais Latvijas junioru čempionāta braucējs Kārlis Neija ("Motokruīzs"), otrajā vietā ierindojās Kārlis Straubergs ("X99/Slīterāni"), bet trešajā – Mārtiņš Puķītis. Savukārt Q50 "Rūķīšu" klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Marsels Vasiļčiks, otro vietu izcīnīja Ernests Reisons, bet trešo – Dans Puhaļskis.

Nedaudz mazāka konkurence bija vērojama lielākajās kvadraciklu klasēs, kur Q100 jaunākajā grupā startēja Sabīne Badune, Q100 Vecākajā grupā – Aksels Cīrulis ("X99/Slīterāni"), bet Q70 klasē – Reinis Bogomols ("Motokruīzs").

Sīvas cīņas bija vērojamas arī solo motociklu klasēs – MX50 jaunākajā grupā pārliecinošu sniegumu uzrādīja Patriks Igals, kuram pirmā vieta, otro vietu ieņēma kaimiņu sportists no Lietuvas Mats Skodzis, bet trešajā vietā ierindojās Toms Dankerts ("Bieriņi").

MX50 Mārupes klasē, kurā tika vērtēts vietējo sportistu sniegums, pirmais Raivo Laicāns, otrais Toms Dankerts, bet trešais Ingus Bērziņš (visi - "Bieriņi").

MX50 dāmu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Evelīna Galeja (CAMK Latgale), bet otro Patrīcijas Bērziņa ("Bieriņi").

MX50 vecākajā grupā pirmo vietu izcīnīja pieredzējušais Ričards Alens Gaļcins (CAMK Latgale), otrajā vietā ierindojās Raivo Laicāns ("Bieriņi"), bet trešo vietu, sacenšoties ar puišiem, izcīnīja Patrīcija Bērziņa ("Bieriņi").

Mazajā MX50 rūķīšu klasē līderis ir Gustavs Ozols (Saldus motoklubs), otrais Ralfs Bogdanovičs, bet trešais Rems Šarovs (abi - CAMK Latgale).

MX65 jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja lietuvietis Ugņus Lulis, otro vietu ieguva Jānis Mārtiņš Reišulis ("Elkšņi"), bet trešo vietu ieņēma Tomass Šaicāns ("Bieriņi").

MX65 vecākajā grupā uzvaras laurus plūca Aleksis Araids ("Elkšņi"), uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Kristers Janbergs (Saldus motoklubs), bet trešā – Ēriks Caunišs (CAMK "Latgale").

MX85 jaunākajā grupā pirmo vietu izcīnīja viens no meistarīgākajiem starptautisko sacensību pārstāvjiem – Eduards Bidzāns ("Bieriņi"). Otro vietu posmā ieņēma Rūdolfs Aumeistars (CAMK Latgale), bet trešo – Kārlis Alberts Reišulis ("Elkšņi"). Savukārt MX85 vecākajā grupā pirmo vietu izcīnīja Patriks Ūzuls (K. Serģa motoklubs), otrais Ričards Kursītis ("MX Ādaži"), bet trešais – Kristers Kalējs.

Paralēli sacensībām šajā sezonā norisinās arī "IK Ausekļa" kauss mini motokrosā, kurā sportistiem tiek piedāvāta iespēja pieteikt komandas. Pēc pirmā posma līdera statusā atrodas motoklubs "CAMK Latgale", otro vietu ieņem motokluba "Bieriņi" 1. komanda, bet trešajā vietā atrodas komanda ar nosaukumu "Xskill". Šajā posmā startēja 7 komandas.

Šogad mini motokrosa sacensību seriālam paredzēti pieci posmi un nākamais no tiem "Vilciņu" mototrasē norisināsies 6. jūlijā. Visas sezonas garumā paralēli tiks aizvadīts arī "IK Ausekļa" kauss mini motokrosā komandām.