Šīs apmācības sevī ietver teorētiskās un praktiskās zināšanas, kuru laikā autovadītāji varēs pārliecināties par savām braukšanas prasmēm kā trasē, veicot divus praktiskos uzdevumus, tā arī kartodroma līkumos, braucot uz laiku.

Nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar laika apstākļiem atbilstošām riepām un kam ir derīga tehniskā apskate, kā arī obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Apmācību laikā transportlīdzeklī drīkstēs atrasties tikai tā vadītājs. Braucot trasē, autovadītājam būs jālieto ķivere, ko izsniegs CSDD.

Nodarbības notiks 9. oktobrī (pulksten 11, 13, 15 un 17) un tādos pašos pulksteņa laikos vēl arī 10., 11, 12. un 13. oktobrī. CSDD tuvākajās dienās izsludinās papildu apmācību laikus. Nodarbība ilgs aptuveni divarpus stundas un tām pieteikties var pa tālruni 25714991 (darba dienās no pulksten 9 līdz 17). Pieteikto dalībnieku reģistrācija notiks Biķernieku trases birojā, S.Eizenšteina ielā 16.

Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu drošas braukšanas nodarbību, lūgums sniegt informāciju, zvanot uz iepriekš norādīto tālruni, lai operatīvi varētu piedāvāt vietu citiem potenciālajiem dalībniekiem.

Kopumā pērn oktobrī un novembrī 316 autovadītāji izmantoja iespēju bez maksas pilnveidot savas zināšanas un braukšanas prasmes. Apmācības vairāk apmeklēja vīrieši, taču trešdaļa no dalībniekiem bija sievietes. Būtiski, ka apmācāmo autovadītāju vidējais braukšanas stāžs bija 10 gadi, un viņi ikdienā aktīvi piedalās ceļu satiksmē.

CSDD septembrī uzsāka kampaņu pret ātru un agresīvu braukšanu, kuras ietvaros CSDD un kampaņas galvenais varonis, populārais rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs aicina autovadītājus apliecināt savas spējas un izlādēt enerģiju trasē, sporta zālē, virtuvē, darbā un citur, bet nevis uz ceļa.

Kampaņu "Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!" organizē CSDD, tā tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.