"Pēdējo trīs gadu laikā Kurzemes reģionā 67 km garumā asfalta ceļiem esam veikuši vienkārtas virsmas apstrādi, tādejādi paildzinot ceļa seguma kalpošanas laiku. Vairākiem autoceļu posmiem šovasar plānots sakārtot ūdens ūdens atvades sistēmu. Ūdens atvades sakārtošana ir plānota tajos ceļu posmos, kuros pavasarī un rudenī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība," uzsver VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

Klātienē tika apsekots valsts reģionālās nozīmes autoceļa posms P116 Kuldīga - Skrunda - Embūte no 22 km līdz 24 km, kuram tika veikta vienkārtas virsmas apstrāde, kā arī šim autoceļam posmā no 15. km līdz 16. km tika veikta krūmu atvašu pļaušana ceļa nodalījuma joslā. Savukārt valsts vietējās nozīmes autoceļam V1293 Kuldīga - Pelči tika veikta greiderēšana ar piekabināmo greideri.

"Lai uzlabotu darba efektivitāti, investējam tehnoloģisko iekārtu un transportlīdzekļu atjaunināšanā un modernizēšanā. Ir pieņemts stratēģisks lēmums, ka no specializētās tehnikas to mainām uz multifunkcionālu, uzsvaru liekot uz lieljaudas traktoru izmantošanu, tos aprīkojot ar dažādiem speciāliem agregātiem – piekabināmais greideris, krūmu pļāvējs, sniega lāpstas," norāda Nešpors.

Lai ceļu lietotāji savlaicīgi varētu plānot savus maršrutus un rēķināties ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem, LAU tehnikas vienības tiek aprīkotas ar GPS iekārtām.

Tiešsaistes režīmā virsmas apstrādes tehnikai un greideriem var sekot līdzi "Waze" un VAS "Latvijas Valsts ceļi" mājaslapas kartē.