Savā starpā sacentīsies aerobātikas "Baltic Bees Jet Team" komandas pilots un "Sports Racing technologies" (SRT) autošosejas sportists Ģirts Krūzmanis.

"Auto un lidmašīnas sacensības ļauj gan autobraucējam, gan lidmašīnas pilotam demonstrēt savas labākās prasmes. Uzvar pilots, kam tas izdodas labāk. Protams, lidmašīnas maksimālais ātrums ir lielāks, taču trasē ir jāspēj ātri nobremzēt, apgriezties par 180 grādiem un no jauna uzņemt ātrumu. Tādēļ izšķiroši svarīgs ir ne tikai pilota ātrums, bet arī profesionalitāte, un nav teikts, ka simtprocentīgi uzvarēs lidmašīna," stāsta aerobātikas komandas pārstāvis Artjoms Soloduha.

Kopējā dragreisa trase būs aptuveni 1,5 – 2 km gara, lidmašīnai un auto tā būs jāizbrauc turp un atpakaļ. Tāpat zināms, ka lidmašīna lidos salīdzinoši zemu, taču jebkurā gadījumā sasniegs ātrumu ap 600 km/h. Savukārt "BMW M5" maksimālais ātrums ir 305 km/h.

"Šajā auto ir fantastiski apvienots gan sportiskais aspekts, gan komforts. Mans uzdevums sacensībās būs atklāt "BMW M5" sportisko pusi un parādīt maksimālo, uz ko šī mašīna ir spējīga. Protams, braukšana būs citāda nekā ierasts, jo dragreiss notiks uz lidlauka betona seguma jeb betona plāksnēm. Man ir pieredze braukšanā pa šāda veida segumu, tā kā ceru, ka viss būs kārtībā. Taču tas viss kopumā noteikti sarežģīs uzdevumu," atklāj Krūzmanis.

Ātrumsacensības, kurās piedalās sporta auto viens pats vai kopā, piemēram, ar lidmašīnu, ir ļoti iecienīta dažādu šovu sastāvdaļa. Tā pirms dažiem mēnešiem ietekmīgā žurnāla "Sport Auto" testa braucējs Kristiāns Gebhards ar "BMW M5" uzstādīja jaunu leģendārās Nirburgringas (Nordschleife) trases rekordu sedaniem, teju 21 km garo apli izbraucot 7:38:92 minūtēs.

Tehnoloģiskos uzlabojumus, kas raksturo "BMW M5" jaunāko modeli, ir iedvesmojusi autosportā gūtā pieredze. "BMW M5" 4,4 litru biturbo V8 dzinējs ir ar 600 ZS jaudu, savukārt pilnpiedziņas sistēma "M xDrive" un efektīvās M oglekļa-keramiskās bremzes padara šo auto perfektu rekordu sasniegšanai jebkurā trasē. Ātrumu 100 km/h mašīna sasniedz 3,4 sekunžu laikā. Un ir nepieciešama vien 11,1 sekunde, lai BMW M5 sasniegtu ātrumu 200 km/h.