Pēc Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) iepriekš paziņotajiem datiem, kas aprēķināti pēc citas metodoloģijas, gada inflācija Latvijā aprīlī bija 8,9%.

Trīs iepriekšējos mēnešus visaugstākā inflācija ES bija Ungārijā, bet pirms tam vairākus gadus līderpozīcijās atradās Latvija.

Nākamā augstākā inflācija šā gada aprīlī bija Ungārijā - 8,7%, Igaunijā - 5,6% Lietuvā - 4,9% un Bulgārijā - 4,4%, liecina "Eurostat" dati. Zemākā inflācija savukārt bija Maltā, kur patēriņa cenas aprīlī samazinājās par 1,1%, Francijā cenu pieaugums bija 1,3% un Somijā - 1,5%.

Aprīlī, salīdzinot ar martu, 19 ES valstīs gada inflācija paaugstinājās, desmit valstīs pazeminājās un astoņās valstīs saglabājās nemainīga.

Visās 27 ES valstīs gada inflācija aprīlī bija 2,2%, salīdzinot ar 2,3% martā. Arī pirms gada aprīlī inflācija 25 ES valstīs bija 2,3%. Eirozonā gada inflācija aprīlī bija 1,9% un salīdzinājumā ar martu nebija mainījusies. Pirms gada aprīlī inflācija eirozonā bija 2,5%.

Eirozonas valstīs šā gada aprīlī viskrasāk pieaugušas izglītības pakalpojumu cenas - par 9,2%, alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu cenas - par 3,7% un viesnīcu un restorānu pakalpojumu cenas - par 3,1%. Savukārt sakaru pakalpojumu cenas eirozonā pazeminājušās par 2,2%, bet izklaides un kultūras pakalpojumu cenas nav mainījušās.