LPUF norādīja, ka "Zaļās karotītes" un "Bordo karotītes" skaits arī šogad turpina augt. "Šobrīd "Zaļā karotīte" ir piešķirta jau 125 uzņēmumu 485 produktiem, bet "Bordo karotīte" - 50 uzņēmumu 277 produktiem," pastāstīja LPUF.

Federācijā informēja, ka kopš 2014. gada, kad LPUF pārņēma ''karotīšu'' apsaimniekošanu, "Zaļās karotītes" uzņēmumu un produktu skaits ir dubultojies. Arī "Bordo karotīšu" skaits konstanti turpina pieaugt, kas liecina, ka uzņēmēji novērtē Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas sniegtās priekšrocības.

Jau ziņots, ka "Bordo karotīte" tika izveidota 2014. gadā un pirmajā gadā bija piecu uzņēmumu 29 produkti, kuriem bija piešķirta "Bordo karotīte". "Bordo karotīti" piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls notiek Latvijā, kas atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām un nesatur ģenētiski modificētus organismus.

Savukārt "Zaļā karotīte" tiek piešķirta produktiem, kas ražoti un audzēti Latvijā.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.