Savukārt 2018. gada augustā, salīdzinot ar 2017. gada augustu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 2,8%, liecina CSP dati. Gan precēm, gan pakalpojumiem cenas pieauga par 2,8%. Salīdzinot ar 2015. gadu, patēriņa cenas 2018. gada augustā bija par 5,5% augstākas. Precēm cenas pieauga par 3,8%, bet pakalpojumiem – par 10,1%.

"Turpmākajos mēnešos inflācija turpinās atrasties zem 3% atzīmes, un jūtamākās pārmaiņas būs vērojamas pakalpojumu cenās," uzskata "SEB" bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Arī "Swedbank" ekonomiste Linda Vildava teic, ka turpmākajos mēnešos gada inflācijas temps vēl, visticamāk, sitīs pušu šī gada mēreno rekordu 2,8% apmērā. Tomēr par spīti tam vidējā gada inflācija šogad būs zemāka nekā pērn, proti, 2,6%.

"Prognozējams, ka šogad vidējā gada inflācija būs līdzīga 2017. gadā vērotajai. To ietekmēs dažādi piedāvājuma puses faktori saistībā ar nodokļu palielināšanos, kā arī pieprasījuma puse, ko veicina ekonomisko aktivitāšu pieaugums un atalgojuma kāpums. Vienlaikus inflācija joprojām lielā mērā ir atkarīga no pasaules naftas un pārtikas cenu svārstībām," vērtē Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta analītiķe Ieva Šnīdere.