Foto: Reuters/Scanpix

Venecuēla otro reizi šajā mēnesī atvērusi robežu ar Kolumbiju, lai krīzes skartajiem iedzīvotājiem ļautu iepirkt savā valstī par deficītu kļuvušās pārtikas preces un medikamentus, svētdien ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Venecuēlas robeža ar Kolumbiju tika atvērta jūlija sākumā, kas bija pirmā reize 11 mēnešu laikā, un venecuēlieši lielā skaitā steidzās uz Kolumbijas pierobežas pilsētu Kukutu, kas ir Ziemeļsantanderas departamenta galvaspilsēta. Departamenta gubernators sacīja, ka viņi nav gaidījuši vairāk par 10 000 venecuēliešu un to lielais skaits pierāda, ka robeža jāatver nekavējoties.

BBC norāda, ka robežu jūlija sākumā šķēršojuši vismaz 35 tūkstoši iedzīvotāju. Kā ziņo raidsabiedrība, šoreiz gājēju tilts, kas savieno Tečiru Venecuēlā ar pierobežas pilsētu Kukutu, kas atrodas Kolumbijā, atvērts dienu agrāk nekā norādījušas varas iestādes.

Kā apgalvo varas iestāžu pārstāvji, tie vēlējušās cilvēkus brīdināt par pārāk lielu cilvēku pieplūdumu uz gājēju tilta, kas savieno abas pilsētas.

Daudzos lielveikalos jau ir tukši plaukti, bet venecuēlieši turpina stāvēt garās rindās, lai tikai nopirktu pārtikas preces un citas sadzīvei nepieciešamās lietas, ziņo BBC.

Jau ziņots, ka Venecuēla ir smagi cietusi no naftas cenu samazināšanās pēdējos divos gados un šobrīd cīnās ar hiperinflāciju, ekonomikas kritumu, plašu noziedzību un korupciju, kā arī ar pieaugošu pārtikas un elektroenerģijas trūkumu. Privāto organizāciju aplēses liecina, ka pārtikas pamatpreču un medikamentu trūkums Venecuēlā sasniedzis 80 %, bet situācija līdzās Kolumbijas robežai ir īpaši smaga.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro lika slēgt robežu 2015. gada augustā, reaģējot uz Kolumbijas paramilitārā grupējuma uzbrukumu armijas patruļai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!