Foto: AFP/Scanpix

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) pareģo radikālas izmaiņas pasaules ekonomikas līdzsvarā, paredzot, ka 2016.gadā Ķīnas ekonomika panāks un apsteigs pašlaik varenāko ASV ekonomiku, teikts organizācijas ziņojumā, vēsta ārvalstu masu mediji.

Nākamo 50 gadu laikā pašreizējās attīstības valstis saskaņā ar organizācijas prognozi ražos lielāko daļu no pasaules kopprodukta un to izaugsme kļūs aizvien straujāka, ziņo raidsabiedrība BBC.

Rezultātā lielākie "jaunie tirgi" apsteigs pašreizējos izaugsmes smagsvarus, piemēram, Japānu un eirozonu. Savukārt 2060.gadā Ķīnas un Indijas ekonomikas kopā savā varenumā pārspēs visu pārējo pasaules valstu ekonomikas kopumā.

OECD paredz, ka labklājības līmeņa atšķirības Rietumvalstīs un attīstības valstīs mazināsies, taču nepazudīs, nabadzīgākajās valstīs ienākumi uz vienu iedzīvotāju pieaugs četras reizes, Ķīnā un Indijā – septiņas reizes.

"The Guardian" vēsta, ka pēc OECD prognozēm pasaules kopprodukts nākamo 50 gadu laikā augs vidēji par 3%, taču atšķirības reģionu un valstu izaugsmē būs ievērojamas. 2025.gadā Ķīnas un Indijas ekonomikas būs lielākas nekā Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas, Lielbritānijas un ASV ekonomikas kopā.

Organizācija norāda, ka tā būs ievērojama pārmaiņa pasaules ekonomikas balansā. Tiesa, OECD norāda, ka savos aprēķinos eksperti nav ņēmuši vērā pēkšņu defoltu riskus vai pašreizējo dabas resursu izsmelšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!