Trešdien, 26. aprīlī, biedrība "Par legālu saturu!", "Microsoft Latvia", "SQUALIO" un Datorprogrammu autortiesību apvienība rīko diskusiju par pirātismu Latvijā. Diskusijas video tiešraide ir vērojama portālā "Delfi". Diskusiju vada "Delfi" žurnālists Filips Lastovskis un to var vērot tiešraidē no pulksten 10 līdz 12.

Paud savu viedokli par pirātiskā satura lietojumu Latvijā!

"Pirātisma tolerances fenomens jeb kur ved seksīgā Džonija Depa pirātu kuģis? Vai Latvija var kļūt par startup valsti Nr. 1 Baltijā ar pirātisma karogu mastā? Vai intelektuālā īpašuma tiesības 21. gadsimtā kļuvušas par cilvēktiesībām? Tās ir galvenās tēmas, kuru ietvarā runāsim un domāsim, kā pirātisms apdraud mūs katru personīgi, kādu risku tas rada mūsu konkurētspējai darba tirgū un uzņēmējdarbībā?", uzsver biedrības "Par legālu saturu!" izpilddirektore Dace Kotzeva, norādot, ka diskusijas ietvarā ir vēlme uzrunāt pēc iespējas vairāk cilvēku saprotamā valodā, lai cilvēki aizdomātos, cik daudz izmanto dažāda veida nelegālo saturu ikdienā, un vai tas vienmēr tiešām ir neapzināti, vai arī izliekas, ka neapzināti.

Saskaņā ar biedrības "Par legālu saturu!" statistikas datiem Latvijā katra astotā mājsaimniecība izmanto nelegālo TV saturu no neoficiāliem TV pakalpojumu sniedzējiem. Savukārt 2016. gadā publiskotais BSA pētījums apliecina, ka teju pusē jeb 49% Latvijas uzņēmumos tiek lietotas pirātiskās datorprogrammas.

26. aprīlī, kas ir starptautiskā intelektuālā īpašuma diena, rīkotās diskusijas nosaukums ir "Vai pirātisma lielvalsts var kļūt par inovāciju lielvalsti?" Tā norisināsies LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.

Diskusijā piedalīsies Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas "Startin.LV" valdes loceklis Daniels Pavļuts, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Sinka, Advokātu apvienības "COBALT" pārstāvis Lauris Liepa, LU Psiholoģijas nodaļas profesors Ģirts Dimdiņš, "Microsoft Latvia" vadītāja Renāte Strazdiņa, vairāku startapu radītāja Anna Andersone, "SQUALIO" direktors Gatis Ošs un biedrības "Par legālu saturu!" izpilddirektore Dace Kotzeva.

Intelektuālā īpašuma diena tiek atzīmēta katru gadu, sākot ar 2000. gadu. Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija WIPO (World Intellectual Property Organization) šajā dienā pievērš sabiedrības uzmanību kādam vienam intelektuālā īpašuma tiesību (patents, preču zīme, rūpnieciskais dizains, autortiesības) aspektam, skaidrojot un veicinot ikviena izpratni par intelektuālo īpašumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!