Viena no lidmašīnām ceturtdienas rītā izlidoja uz Ženēvu, novēroja "Delfi". Briede apstiprināja, ka ceturtdien pakāpeniski tiks atsākti lidojumi ar vairākiem lidaparātiem.

"Šobrīd "airBaltic" jau ir atsākusi lidojumus ar daļu no CS300 lidmašīnām un plānots, ka šīs dienas laikā pakāpeniski visas lidmašīnas tiks pārbaudītas un būs gatavas lidojumiem. Lidmašīnas, kas atsāk lidojumus, ir darba kārtībā un pilnībā drošas lidojumu veikšanai," skaidroja uzņēmumā.

Kompānijas pārstāvji portālam "Delfi" pagaidām vēl nav snieguši skaidrojumu, kas tieši lidmašīnu dzinējiem bijis jāpārbauda.

Ziņots, ka lidojumi tika pārtraukti pēc lidaparāta dzinēja ražotāja ieteikuma.

Jau ziņots, ka aprīlī ASV aviorūpniecības uzņēmums "Pratt & Whitney" lūdzis divas lidsabiedrības, tostarp "airBaltic", veikt lidmašīnās "CSeries" izmantoto dzinēju daļu priekšlaicīgas pārbaudes, jo to radītās problēmas jau vairākkārt likušas veikt avārijas nosēšanās.

Tāpat ziņots, ka līdz šā gada beigām "airBaltic" flotē būs astoņi CS300 lidaparāti. Līdz 2019. gada beigām "airBaltic" plāno saņemt visas 20 pasūtītās "Bombardier CS300" lidmašīnas, nodrošinot to, ka aviokompānijas flotes vidējais vecums būs mazāks nekā divi gadi.

Līdz šim "airBaltic" ar jaunajām "Bombardier CS300" lidmašīnām veikusi vairāk nekā 1552 lidojumus un nolidojusi vairāk nekā 3892 stundas. "airBaltic" lidojumus ar CS300 lidaparātiem veic tādos maršrutos kā Amsterdama, Barselona, Roma, Maskava, Londona, Parīze, Vīne, Atēnas, Madride un citām vietām.

"Bombardier CS300" lidmašīnā kopumā ir 145 sēdvietas, un tā ir ievērojami klusāka – tās trokšņu līmenis ir līdz pat četrām reizēm mazāks.

"airBaltic" nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Galvenais "airBaltic" akcionārs ir Latvijas valsts ar 80,05% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA "Aircraft Leasing 1" pieder aptuveni 20%.

"airBaltic" flotē ir 30 lidmašīnas: septiņas "Bombardier CS300", 12 "Bombardier" Q400 NextGen gaisa kuģi un 11 "Boeing 737" lidmašīnas.

"airBaltic" pērn nopelnīja 1,2 miljonus eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā 2015. gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 19,5 miljoni eiro. Savukārt lidsabiedrības apgrozījums pērn bija 286 miljoni eiro, kas ir par aptuveni 1% vairāk nekā 2015. gadā.

(Informācija tiks papildināta.)