Amerikāņu psihologu padomu vācelīte bērnu audzināšanas lietās: 10 tematiski raksti
Foto: Shutterstock

Ir vecāki, kuri savus bērnus audzina, vadoties no pašu bērnībā piedzīvotām audzināšanas metodēm. Ir vecāki, kuri stingri pieturas tikai pie pašmāju speciālistu ieteikumiem, bet ir arī vecāki, kuri ir gatavi plašāk paraudzīties uz šo lietu, iepazīstoties un, iespējams, pārņemot arī citu valstu ekspertu sniegtos padomus.

Skaidrs, ka bērnu audzināšana nav viegla, un ikvienā ģimenē kādā mazuļa vecumposmā rodas problēmjautājumi. Un ir arī skaidrs, ka vecāki, kuriem nav pedagoģiskās vai psihologa izglītības, nevar zināt visu, tādēļ padomus jāmeklē citviet. Portāls "Cālis" regulāri gatavo rakstus gan no pašmāju speciālistiem, gan ārvalstu, bet šajā reizē piedāvājam 10 rakstu izlasi, kuros par dažādiem bērnu audzināšanas tematiem runā tieši psihologi no ASV.

Kurš gan nezina pasaulē pazīstamāko iedomu draugu – Karlsonu, kurš dzīvoja uz jumta. Mazais Brālītis jutās tik vientuļš savā kuplajā ģimenē un tik ļoti alka pēc sunīša, ka izdomāja sev delverīgu draugu labākajos gados! Katram trešajam mazulim vecumā no trim līdz pieciem gadiem ir iedomu draugs. Amerikāņu psihologi Dorotija un Džeroms Singeri, kas nopietni pētījuši šo fenomenu, mierina vecākus, ka satraukumam par iedomu draugus eksistenci nav pamata.

Tāpat šajā izlasē atradīsi amerikāņu rakstnieces, mammas Džeimijas Haringtones ieteikumus jeb četrus obligātos jautājumus, kuri bērniem jāuzdod katru dienu. Savukārt amerikāņu psiholoģe, koučinga trenere un četru bērnu mamma Adele Fābere stāsta, kā jārunā un jāuzvedas vecākiem, lai bērnam neparādītos kompleksi, nepārliecinātība un neveiksminieka zīmogs uz visu mūžu. Bet par to visu "Cālis" arhīva materiālos!

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!