Laiks čučēt: miega rituāli un metodes, kā mazuli vieglāk nolikt gulēt
Foto: Shutterstock

Miegs ir svarīgs jebkurā vecumā, bet jo īpaši maziem bērniem. Protams, ir bērni, kuri gan pusdienlaikā, gan uz nakti aiziet gulēt gluži pēc grāmatas, tomēr gana daudz mazuļu liek vecākiem krietni pasvīst, līdz actiņas ir cieši aizvērtas un miega pele atvilkusi labos sapnīšus.

Zīdaiņi guļ daudz stundu diennaktī, bet, kad mazais jau paaudzies un saprot, ka pasaulē notiek daudz interesantākas lietas, gulētiešana var sagādāt lielas problēmas. Lai gan bērns var būt noguris tik ļoti, ka lāgā neturas vairs kājās, bet doties pie miera negrib, un tad mājās var būt lieli skandāli.

Citiem palīdz miega rituāli, piemēram, konkrēts režīms, kad vienā un tajā pašā laikā mazulis tiek vannots, dota mīkstā manta un uzģērbta mīļā pidžama, lasīta pasaka. Vienalga, kāds nebūtu šis rituāls, bērns saprot, ka laiks doties pie miera. Citiem šādas metodes nelīdz, tad vecākiem jāizdomā vēl citādāki paņēmieni - baltais troksnis, gulēšana blakus, varbūt pat ļaut izniķoties vienam istabā, līdz mazais iemieg? Katrā ģimenē jau tiek atrasti savi veidi, bet, kā nesajukt prātā, kamēr sameklēta labākā metode?

Varbūt tev var noderēt mūsu daudzie raksti, kurās plaši aplūkotas dažādas metodes, kā panākt, lai iešana čučēt būtu iespējami vieglāks un ātrāks process.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!