Profesore Ancāne: Ziemassvētku vecītim iesaku aizmirst par žagariem
Foto: Shutterstock

Kas jāzina Ziemassvētku vecītim? Pirmkārt, lai tiktu aizmirsts tāds jēdziens kā žagari. Doma, ka kāds svētkos varētu nākt ar pērienu vai žagariem, ir vairāk nekā nežēlīga, tā uzskata psihoterapeite, profesore Gunta Ancāne.

Otra lieta, vecākiem patīk runāt par paklausību – "Esi paklausīgs!" Vienīgais, ko mums nevajag bērnā attīstīt, tā ir paklausība. Ja mēs gribam paklausīgus bērnus, tad mēs gribam vergus, kalpus. Vai bērns, kas iemācīts paklausīt, var nodzīvot laimīgu dzīvi un realizēt savu patību? Pirmais, ko mums vajag, ir, lai mūsu bērni neklausa, lai dzīvo ar savu galvu, lai viņi domā, lai uzņemas atbildību, lai var nostāties kā līdzīgs līdzīgam blakus.

Būtu labi Ziemassvētku vecītim izrādīt interesi nevis par "vai biji paklausīgs?" bet gan "vai biji gudrs, vīrišķīgs, drosmīgs, neatlaidīgs, patstāvīgs, vai aizstāvēji sevi, savus brāļus un māsas un savus uzskatus, vai prati vēlēties un drosmīgi cīnīties par savu vēlmju piepildīšanu, vai spēji uzņemties atbildību."

berns
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ir angļu teiciens: "Mana pils, mani likumi." Esot cita namā (māja, valstī), tiek ievēroti tā nama likumi. Kāpēc mūsu namā neievēro mūsu likumus? Jo mēs nepieprasām to ievērot! Jo mēs esam audzināti būt paklausīgi, bez pašcieņas. Mums vajag tādus bērnus, kas teiks: "Kā tu atļaujies ar mani tā runāt manā mājā". Tad, kad mums būs tādi bērni, tad mums būs laimīgi vecāki un vecvecāki, šādas atziņas profesore atklājusi seminārā "Vecākiem. Par sevi un bērniem. Atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs".

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!