Soda vietā meditācija – līdzeklis bērna nepaklausības novēršanai
Foto: Shutterstock

Gandrīz ikkatrs vecāks ir saskāries ar brīžiem, kad bērns neklausa un viņu nomierināt nav iespējams. Tāpat daudziem nākas saskarties ar sūdzībām no klases audzinātāja vai citiem skolotājiem par bērna uzvedību. Lai bērnus nomierinātu un uzlabotu viņu uzvedību, vairākas skolas ASV un Lielbritānijā sodu vietā ir ieviesušas meditāciju – iespēju bērnam pabūt klusā un mierīgā vidē, kā arī savu emociju un to izpausmju apzināšanos, raksta "Very Well".

Kā liecina šo skolu pieredze, meditācijas ieviešana ir nesusi rezultātu. Bērni kļūst mierīgāki, viņu uzvedība uzlabojas, tāpat novērojams arī koncentrēšanās spēju pieaugums un mācību rezultātu uzlabošanās. Sociālā pedagoģe Vineta Preisa gan norāda – nevar viennozīmīgi pateikt, ka meditācija vienmēr ir efektīva audzināšanas metode. Pats galvenais ir iemācīt bērnam viņa rīcības sekas, lai viņš saprastu, kāpēc noteiktas lietas ir jādara, bet citas nē.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!