Foto: LETA
Svētdien, 26. martā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā ģimenēm ar jaunākā skolas vecuma bērniem būs iespēja iepazīt tradicionālos mūzikas instrumentus, informē muzeja pārstāve Rudīte Meņģelsone.

Sākumā nodarbības dalībnieki muzejpedagoģes Ilzes Miķelsones vadībā dosies nelielā ekskursijā, uzmanību pievēršot 1896. gada Latviešu etnogrāfiskās izstādes nodaļā "Mūzika un dziedāšana" eksponētajiem mūzikas instrumentiem – koklēm, taurēm, stabulēm un dažādiem sitamajiem instrumentiem – trideksnim, kāzu eglītei un sietiņam. Savukārt muzeja pamatekspozīcijas daļā "Zemnieku tradicionālais dzīvesveids 19. gadsimtā" tiks demonstrēts video par kokli, tās darināšanu un spēlēšanu, kā arī aplūkot vēl citus tradicionālos mūzikas instrumentus – gan vitrīnās, gan zīmējumos.

Vēlāk bērni varēs minēt mīklas par mūzikas instrumentiem, sakārtot tautasdziesmu rindas pareizā secībā, ilustrēt latviešu tautas pasakas par mūzikas instrumentiem un muzicēšanu.

Nodarbības izskaņā interesenti varēs uzzināt, kā, izmantojot modernus materiālus, var pagatavot tādus mūzikas instrumentus kā rūceni vai žvanguli un paši izmēģināt tos uztaisīt. Turklāt žvanguļa gatavotāji varēs arī iemācīties tamborēšanu – aicinām ņemt līdzi savu dziju un tamboradatu, lai muzejā iesākto darbu varētu pabeigt mājās.

Nodarbība notiks Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Nodarbības sākums pulksten 12. Ieejas maksa ir četri eiro neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita. Tās aptuvenais ilgums būs no pusotras līdz divām stundām. Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!