Kā kļūt par zinātnieku, neizejot no virtuves? To un citas zinības varēs gūt jaunajā RTU Bērnu universitātes mācību gadā

Kā kļūt par zinātnieku, neizejot no virtuves? To un citas zinības varēs gūt jaunajā RTU Bērnu universitātes mācību gadā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Sākusies pieteikšanās rudens semestra nodarbībām Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitātē. Tā izveidota, lai veicinātu bērnu un jauniešu dabisko zinātkāri, atklātu viņu talantus un iepazīstinātu ar iespējamajām nākotnes studiju un karjeras izvēlēm.

Šajā semestrī 2. un 3. klases skolēni RTU Bērnu un jauniešu universitātē uzzinās, kā kļūt par zinātnieku, neizejot no virtuves, un atklās, cik sarežģīta un vienlaikus arī vienkārša, pārsteidzoša un skaista ir vide ap mums, portālam "Cālis.lv" pastāstīja RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta Mārketinga nodaļas projektu vadītāja Evita Serjogina.

4., 5. un 6. klašu audzēkņi nodarbībās meklēs atbildes uz jautājumiem, vai un kā zinātne palīdz pagatavot limonādi, kāpēc velosipēds ir inženiertehniskais brīnums, kas interesants slēpjas vilciena riteņos un kāpēc matemātika ir labāka izklaide nekā televīzija.

7., 8. un 9. klases skolēni inženierzinātņu un dabas zinātņu nodarbību ciklā veiks dažādus eksperimentus un noskaidros, kāda ir arhitektu un datorspēļu izstrādātāju mīļākā ģeometriskā figūra, kāds sakars gaismas ātrumam ar gludekli un ar ko atšķiras silikons, silīcijs un Sicīlija.

RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir vieta, kur bērni un jaunieši var pavadīt brīvo laiku un iegūt atbildes uz daudzajiem «kāpēc?». Te netiek liktas atzīmes, bet katrs jautājums ir uzmanības un izpētes vērts.

RTU Bērnu un jauniešu universitātes nodarbības ir bez maksas un notiks Ķīpsalā, RTU Dizaina centrā, Rīgā, Ķīpsalas ielā 6. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu šeit. Vietu skaits ierobežots.

Nākamās nodarbības tiks izziņotas 2016. gada janvārī.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!