Kas patiesībā notiek ar seksu pēc bērnu piedzimšanas: Cipari un fakti

Kas patiesībā notiek ar seksu pēc bērnu piedzimšanas: Cipari un fakti
Foto: Dan Osorio / CC

Kaut kur starp zīdaiņa raudāšanu, lielākā bērna niķiem, mājas pienākumiem un darba uzdevumiem diviem pieaugušajiem cilvēkiem nākas atrast laiku arī tādai nelielais dzīves izpriecai kā intīmās attiecības. Sekss, kas ir diviem brīviem, sadzīves grūtību nenomocītiem jauniešiem, diezgan stipri atšķiras no tā, kas notiek to pieaugušo guļamistabā, kas savas vajadzības mēģina samērot ar savu mazo bērnu vajadzībām.

Portāls "YourTango.com" veicis aptauju, kur galvenais jautājums bija "Vai eksistē sekss pēc bērniem?", kā arī apkopojis dažādus pētījumu un aptauju datus par šo tēmu. Tiesa, dati atspoguļo seksa dzīves situāciju ASV iedzīvotājiem. Vai Latvijas vecāku guļamistabas dzīve varētu atšķirties?

Aptaujās iesaistītie pāri atzina, ka viņu "pieaugušo" prieciņiem laika ir palicis būtiski mazāk. 78% pāru atzinās, ka laika seksam palicis pavisam maz. 

28% vecāku priekšroku deva papildus miegam, nevis seksam. 21% par lielāko problēmu nosauca faktu, ka bērni vienmēr ir līdzās.

28% uzskatīja, ka laika vienkārši ir palicis tik maz, vienmēr ir citas lietas, par ko domāt.
Bet nav jau tā, ka tajās ģimenēs, kurās ir bērni, intīmās attiecības beidzas. Vienkārši ir elastīgāk jāpieiet šīs problēmas risināšanai.

Gandrīz puse – 41%, pāri tāpēc ir kļuvuši savā rīcībā spontānāki un tver katru izdevīgu mirkli. 37% rīkojas ne tikai spontānāk, bet arī ātrāk.

35% seksu vairs neuztver kā romantisku attiecību daļu, bet gan kā "darbiņu, kas jāpadara". Iespējams, ka tas arī ir iemesls, kāpēc ģimeņu pāros biežāk lieto lubrikantus (68%). Daļa ir kļuvuši drosmīgāki un izmanto arī vibratorus (58%).

Kļūšana no pāra par vecākiem ir devusi arī diezgan daudz labuma pāra savstarpējās attiecībās. 40% pāru stāsta, ka ir kļuvuši atvērtāki un tiešāk spēj pateikt, ko tieši vēlas; 39% izjūt lielāku emocionālo saikni ar partneri; 38% jūtas pārliecinātāki par sevi, un tas, protams, pozitīvi ietekmē arī guļamistabas aktivitātes.

Ģimenes pāri pēc bērnu piedzimšanas kļūstot arī kreatīvāki savos mājienos. Piemēram, viņi izmanto tādas šifrētās frāzes kā "Nāc pakasīt man muguru", "Man un tētim ir jāaprunājas", "Sapulce!", "Mēs iesim mazliet uzspēlēt tenisu" vai arī "Mums jāapspriež daži politiski jautājumi".

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!