LEGO konkurss par svētku sajūtu noslēdzies

LEGO konkurss par svētku sajūtu noslēdzies
Foto: Aaron Burden / cc

Straujiem soļiem tuvojas brīnumu laiks. Portāls "Cālis" un radošo klucīšu ražotājs "LEGO" aicināja ģimenes dalīties svētku gaidīšanas priekā un saņemt pārsteigumu no "LEGO" vai "LEGO DUPLO".

Lai piedalītos konkursā, bija jāsūta mums fotogrāfiju vai aprakstu - kā jūsu ģimene pavada ziemas garos vakarus, adventes laiku un gaidot Ziemassvētkus. Varbūt esat mākslinieki un zīmējat? Varbūt būvējat "LEGO" torņus? Vai spēlējat "Riču-raču" un "Cirku"? Vai cepat kūkas un cepumus? Bet varbūt veidojat eņģeļus sniegā? Mēs ļoti gaidīsim jūsu idejas!

No visiem konkursa dalībniekiem izlozējām sešus, kuri saņems lieliskas balvas no "LEGO"! Kopā izspēlēsim divus "LEGO" Friends, divus "LEGO DUPLO" "Around the world", vienu "LEGO DUPLO" kravas auto ar tirdziņa stendu, kā arī vienu "LEGO City" adventes kalendāru!

Apsveicam uzvarētājus!

Mamma un vecmāmiņa Andra: "LEGO DUPLO Around the world" komplekts.
Jēkaba mamma Līga: "LEGO DUPLO" kravas auto ar tirdziņa stendu.
Olivera mamma: "LEGO City" adventes kalendārs.
Kristiānas mamma: "LEGO Friends".
Lindas mamma Baiba: "LEGO Friends".
Māra Rone: "LEGO DUPLO Around the world" komplekts.

Informācija par balvas saņemšanu nosūtīta uz jūsu e-pasta adresēm. Paldies visiem un gaišus un mierīgus svētkus!

Mammas un omītes Andras Bērziņas stāsts

Ziemassvētki mūsmājā ir īsts gaidīšanas laiks. Es, tāpat kā liela daļa vecāku, esmu ļoti aizņemta darbos un sabiedriskās aktivitātēs, tieši tāpēc es cenšos atrast kaut pusstundiņu, lai kopā ar bērniem radītu ko īpašu un kad gan to darīt, ja ne Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

Katru gadu Katrīne Keita piedalās dāvanu gatavošanā un mēs kopā dekorējam māju. Šogad pie mums dzīvo arī mans vecākais mazdēliņš Gustaviņš. Viņam šī sajūta ir īpaši nepieciešama, jo mazais brālītis un mammīte ir Anglijā. Abiem bērniem katram ir sava istaba, attiecīgi arī savs logs. Tā radās doma, ka mēs izrotāsim logu, jo Gustiņam bija sniegavīriņš, kas spīd, bet Katrīnei eņģelītis.

Laiku šī nodarbošanās neaizņem daudz, bet prieka gan daudz. Priekšŗocība ir tā, ka nevajag mācēt zīmēt, figūras var arī plēst no papīra. Gustavs bija pie izejmateriālu sagatavošanas, Katrīne pie zīmēšanas, bet mans uzdevums bija palīdzēt izgriezt.

Tagad loga aizkari netiek aizvilkti un vakarā var skatīties uz lodziņu un pasapņot par Ziemassvētkiem.

Adventi arī mūsu mājā sagaidījām ar svecīšu iedegšanu. Mūsu adventes vainagu šogad gatavojām no priedes zariem un baltām pērlītēm. Katru svētdienu mēs iededzam svecīti un gatavojam ko garšīgu, lai aizvadītu vēl vienu nedēļu un saskaitītu dienas līdz Ziemassvētkiem.

Dekorēšanā piedalās visi, gan lieli gan mazi. Savu dekorējumu bija pelnījis mūsu kociņš pie ieejas durvīm. Te nu pilnā apmērā pie darba ķēros pati. Katru vakaru, kad atgriežamies no bērnu dārza un skolas mūs sagaida brīnumkociņš ar krāsainām bumbiņām.

Katru nedēļu mēs kaut ko gatavojam un māja kļūst arvien krāšņāka. Šonedēļ savu īpašo rotu ieguva kāpņu telpa. Katrs bērns jau izvēlējās, kura krāsiņa viņam patīk vislabāk un kura bumbiņa ir tieši viņa.

Īstenībā, lai radītu pasaku nemaz nevajag daudz, nedaudz vēlēšanās, desmit minūtes internetā ar jautājumu "Kā izgatavot dekorācijas Ziemassvētkiem" un kopēju darbošanos. Bērniem spīd acis un pieaugušajiem gandarījums par padarīto.

Priecīgus Ziemassvētkus vēlot,

Mamma un omīte Andra

Tēta Jura stāsts

Esmu tētis meitiņai. Necepu es piparkūkas un pīrāgus, to dara sieva, bet man ar meitu ir savas tradīcijas. Viena ir, kad uzsnieg sniegs, mēs taisām barotavas putniņiem, meitai patīk vērot, kādi putni mūs apciemo svētku gaidīšanas laikā. Un tad, protams, ja ir sniegs, mums ir ragaviņu laiks. Braucam uz kalnu baudīt sniegu. Pirms Ziemassvētkiem, kamēr sievai ir dāvanu laiks, mēs braucam meklēt eglīti. Ņemam līdzi burkānu, jo zvēriņiem arī svētki, un meklējam pašu smukāko eglīti. Un tad jau ir eglītes rotāšanas laiks ar sievas ceptajām piparkūkām. Bet vakaros mēs rakstām vēstules vecītim, jo vēlmes mainās katru dienu. Un, protams, Ziemassvētku filmu vakari, tie mūsu mājās ir iecienīti. Mēģinu meitai iemācīt kādu Ziemassvētku dzejolīti, lai tiktu pie dāvanām. Katrs vakars mūsu mājās ir ļoti radošs un jauks.

Ivetas Ozolas stāsts

Katru gadu Ziemassvētki bija kā parasti svētki ar pārēšanos, dāvanām, draugiem. Pirms pieciem gadiem viss mainījās. 25. decembra vakarā man piedzima meita. Meita, mans Ziemassvētku brīnums. Un tagad katru gadu Ziemassvētki ir īsti svētki.

Viss sākas 1. decembrī, kad tiek pielikta rūķu zeķe. Tiek ceptas piparkūkas un izmēģināti pīrāgi. Tiek izgatavots adventes vainags, izdekorēta māja un tas ir tikai sākums, jo priekšā ir Ziemassvētki un dzimšanas diena. Ja ir sniegs, tad sniegā taisām eņģelīšus - meitai ļoti patīk. Ziemassvētku vakarā, kad citi sēžas pie galda,mēs vēl cepam dzimšanas dienas kūku, griežam rasolu un citus salātus. Viena no mūsu ģimenes tradīcijām ir braukšana uz baznīcu, kopš ir meita, visas tradīcijas ir mainījušās.

Meita izpušķo eglīti. Tagad katru reizi Ziemassvētki ir īpaši gaidīti mūsu mājās. Tā ir reize,kad satiekas visi draugi un radi.

Un šogad pie eglītes mēs jau būsim četri, jo mums ir māsiņa. Māsiņa, kurai vēl visi svētku prieki ir priekšā.

Lindas mamma Baibas stāsts

Mēdz sacīt, ka svētku sajūtu ikviens var radīt pats. Var piekrist, taču, gaidot Ziemassvētkus, ir arī lietas, ko paši nevaram ietekmēt un svētku sajūta nerādās pat ne tuvumā. Protams, katrs svētkus gaida pēc savām izjūtām, tradīcijām un ģimenes stāvokļa. Mūsu ģimenē bija tāds periods, kad Ziemassvētki nebija tas gaišākais un jaukākais laiks – pirms sešiem gadiem decembrī pazaudējām savu vēl nedzimušo bērniņu, turklāt ar sāpīgām sekām – ārsti paziņoja, ka man vairs nevar būt bērnu. Pusgadu dzīvoju kā miglā, šķita, ka vairs nekam nav jēgas, bet ģimene mani no šī murga izvilka un ar vīru pieņēmām lēmumu par adopciju. Process nebija vienkāršs, tomēr mēs arī to pārcietām!

Kopš mūsu ģimenē ir ienākusi Lindiņa, mums katra diena ir kā svētki, bet tieši pirms Ziemassvētkiem cenšamies izdomāt vēl vairāk jauku lietu, kā mājas padarīt vēl mīļākas.

Tā kā dabā šis ir diezgan tumšs laiks, jo īpaši, ja nav sniega, tad noteikti nepieciešams daudz gaismas – vakaros dedzam sveces, bet lampiņu virtenes mums mājās spīd visu cauru dienu! Tikai nedrīkst piemirst par ugunsdrošību, tajās retajās reizēs, kad mājās neviena nav, tad gan izslēdzam lampiņas, jo bail no ugunsnelaimes. Bet atkal jau – ne par to stāsts.

Mums ir pašiem savs adventes kalendārs – internetā noskatīju ideju par 24 kopā sastiprinātām kastītēm, katrā no tām slēpjas – nē, nevis konfektes vai citi saldumi, bet gan puzles gabaliņš! Un tā no 1. decembra līdz Ziemassvētku vakaram būsim pacietīgi salikušas bildi no 24 gabaliņiem, kurā redzama mūsu pašu mazā ģimenīte!

Vakaros, kad tētis ir mājās, sēžam visi trīs, vakariņojam, stāstām dienas gaitas, sapņojam par to, ko gan Ziemassvētku vecītis atnesīs (tā kā Lindiņa vēl neprot rakstīt, kā gan citādāk mazās sirsniņas lielākās vēlēšanās uzzināt?). Skat, skat, drīz vien jau klāt Saulgrieži, kad brauksim uz mežu pēc eglītes. Un tad, svētku vakarā, kad būsim kārtīgi pieēdušies zirņus un cepeti, kāri uzkožot pīrādziņus, zinu, ka pie durvīm atskanēs klauvējiens... Mēs aši pieskriesim pie tām, ieraugot dāvanu maisu, bet kaut kur tālumā nozibēs sarkans mētelis un dzirdēsim zvaniņus...

Vecmāmiņas Mairas stāsts

Esmu oma jau trim mazbērniem. Mūsu Ziemassvētku gaidīšana sākas, tiklīdz veikalos parādās mandarīni, tad obligāti jācep pirmā porcija ar piparkūkām. Ja ārā ir sniegs, tad sākas ziemas prieki bērniem, bet man – ragaviņu vilkšanas laiks. Obligāts pasākums mūsu mājās ir adventes vainaga pīšana un dekorēšana, tur iesaistās visi mazbērni. Kad iedegta pirmā svece, tiek meklētas rūķu zeķes, jo katru rītu rūķis būs atnesis ko gardu. Kā tradīcija ir braukšana uz Rīgu, skatīties, kā egles izpušķotas un Rīga izdekorēta un, protams, kāda teātra apmeklējums un kafejnīca. Jautra dzīve kopā ar mazbērniem, sevišķi pirms svētkiem, jo viņiem acīs ir tas mirdzums un ticība, kas mūsos sen jau nav.

Jēkaba mammas Līgas stāsts

Ir pienācis skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Darbdienās ir liela skriešana (darbi, bērnudārziņš, sporta treniņi dēliņam), tāpēc vakaros esam saguruši un kopīgām aktivitātēm daudz spēka vairs nepietiek. Dēlam patīk likt "Lego" vai spēlēties ar "Hotwheels" mašīnām, mammai – palasīt žurnālus, tētim vingrot.

Taču brīvdienas izmantojam pilnvērtīgi. Ja ir sniegs, tad pagatavojam kādu karsto dzērienu, paņemam inventāru un dodamies uz kalnu. Dēliņam ļoti patīk šļūkt no kalna. Šī šobrīd ir vienīgā nodarbe, no kuras nedzirdu nevienu čīkstēšanu, ka nevaru vai negribu.

Ar sarkaniem vaigiem rāpjas atpakaļ kalnā un tik šļūc. Laukos tika celts sniegavīrs un cietoksnis.  Pēc āra aktivitātēm kopīgi skatāmies multfilmu vai kādu ģimenes filmu.

Kopš Pirmās adventes ir uzkārta zeķe. Katra diena paiet ar domām par to, ko rūķis atnesīs un ieliks zeķē. No rītiem, kā tiek atvērtas acis, tā dēls taisnā līnijā ar samiegotām acīm pie zeķes pārbaudes. Katru dienu protams grib jaunu mantu, taču rūķa spēki un maisa lielums nav tik ietilpīgs. Tā nu tiek biežāk saņemts kāds mazs gardumiņš.

Brīvdienās cenšamies pagatavot garšīgas un veselīgas pusdienas un kādu gardumu. Šajās brīvdienās našķojāmies ar pašu ceptās vafelēm. Darbi visiem sadalīti-mamma gatavo mīklu, dēls palīdz sist olas, tētis cep.

Šobrīd viens darbiņš vēl priekšā – vēstules rakstīšana rūķim. Ir jau izskanējušas domas, ko varētu rakstīt. Kā vecāki ceram, kaut kas no tā visa aizmirsīsies.

Priecīgu un mierīgu adventes laiku!

Evijas Šimanovskas-Karlsones stāsts

Mūsu lielais svētku gaidīšanas laiks sākas jau novembra beigās, kad visi kopīgi gatavojam skaisto adventes vainagu, arī mazie pirkstiņi ir lieli palīgi.

Garie ziemas vakari paiet svētkos, jo ģimenē vēl ir divas jubilejas pirms svētkiem. Ļoti bieži spēlējam "Riču Raču" un citas spēles, jo tas ir vakara labākais pavadīšanas veids. Nākot Ziemassvētkiem, cepam piparkūkas - tētis rullē, bērns veido formiņas, mamma cep un tad kopīgs darbs ir padarīts.

Parasti uz bērna jubileju dodamies meklēt to vienīgo un skaistāko egli, kas tiek posta svētkiem ar pašu gatavotām un pirktām mantiņām, lai prieks mums un citiem.

Olivera mammas stāsts

Ziemassvētki mūsu mājās ienāk pamazām, pakāpeniski – vispirms ar adventes vainadziņu, tad atklājas, ka rūķis, garām skrienot, ir pazaudējis pie mūsu durvīm zeķi, kuru turpat piekarinām – lai viņš redz, ka tā ir pie mums. Rūķis tik tiešām arī redz, tikai nez kāpēc to zeķi nepaņem, tikai ik nakti, skrienot garām mūsu mājām, atstāj tur kādu pārsteigumu Olijam. Reizēm tā ir kāda končiņa, bet biežāk – maza vēstulīte ar sveicienu puišelim un kādu norādi par skaistajiem svētkiem. Tā kā Olivers nupat iemācījies lasīt, tad katrs burtiņš, kas domāts viņam, sagādā īpašu prieku! Otrajā adventē mājās parādās lampiņu virtenes, kas deg līdz pat janvāra vidum – mums ļoti patīk! Un pavisam drīz jau posīsimies uz mežu pēc eglītes.

Vakaros, kad tētis atgriežas mājās no darba, sasēžam visi pie galda, pavakariņojam un tad lasām kādu ziemīgu pasaku. Pagājušogad tētis lasīja, viņam tik labi sanāk! Bet šogad Olijs grib pats mammai un tētim lasīt. Ļaujam viņam un sev to prieku no sirds.

Protams, kā bez piparkūku cepšanas?! Tik ļoti mazajiem pirkstiņiem patīk ķimerēties ar kārdinošo mīklu, mīcīt, rullēt, spiest dažādu formiņu cepumus. Un kā nu bez dekorēšanas? Starp citu, katru gadu rūķis zeķē mēdz ielikt arī jaunu piparkūku formiņu – pērn tas bija vilciens, diez, kādu jaunu formiņu viņš atnesīs šogad?

Gatavošanās Ziemassvētkiem Māras Rones mājās

Kad diena sarukusi un sācies kurmīšu mīļlaiks – tumšie rīti un tumšie vakari, tā vien gribas sniegu, kurš vismaz šķietami nes gaismu, sadegt sveces visos stūros, lai dzīvā uguns silda sirdi, un krāsainu lampiņu virteni izstiept pa māju, lai spīguļo.

Ziemassvētku gaidīšana sākas ar gatavošanos Pirmajai adventei – ir jāgatavo adventes vainags, kurā saspraust svecītes. Šajā nodarbē liekam lietā fantāziju. Tad kārtīgi ir jāizpurina, jāizmazgā un jāuzbužina Zeķes, kur Rūķim nest dāvanas par labiem darbiņiem šajā laikā. Reizēm, Rūķis Zeķi atstāj tukšu, tas gadījumos, kad Zeķes īpašnieks sadarījis blēņas.

Mājas rotāšanā var iesaistīties visi – šogad lampiņu virtene tika pielikta pie sienas. Kamēr mammas nav mājās, mazais skolasbērns to bija izdarījis pa savam. Taisām sniegpārsliņas un māju dekorējam ar grezniem priežu čiekuriem, pašu rokām apdarinātiem.

Gaidīšanas laikam ir arī sava mūzika, mandarīnu un piparkūku smarža. Tās cepam laiku pa laikam un mums labi garšo. Ik gadu top piparkūku māja, vēl paspēsim to izveidot arī šogad.

Kas tie par svētkiem bez apsveikumiem? Zinu, zinu, ka modīgi ir sūtīt SMS un e-pastus, sveikt sociālajos tīklos, bet mūsmājās cieņā pastkartes. Šogad top pašu darinātas pastkartes kā skolas Ziemassvētku pastam, tā pārējiem. Ir tik forši saņemt un dāvināt prieku!

Un nu jau kuro gadu Ziemassvētku gaidīšanas laikā izstaigājam Rīgā egļu ceļu, kas rada foršu noskaņu, kopā ar glāzi karstā dzēriena un pūkainu sniega segu, ja paveicas.

Lai jauks lielā brīnuma gaidīšanas laiks!

Kristiānas mammas stāsts

Ziemassvētku laiks ir ļoti skaists, bet mums tas ir vēl skaistāks un mīļāks, jo šogad Ziemassvētkos svinēsim mūsu meitiņas Kristiānas sesto dzimšanas dienu!

Nav tā, ka katru dienu adventē mēs kaut ko īpašu darītu, neesam reliģiozi. Tomēr apkārt valdošā noskaņa, protams, skar arī mūs. Lai ko sacītu tie, kuri atgādina par kristīgajām vērtībām un pārmet par pārlieku komercializāciju, mēs tomēr izbaudām arī to bērna prieku par katru nieciņu. Rūķis sarūpējis meitiņai kalendāru, kurā katru dienu ir kāds nieciņprieciņš – mandarīns, cepums, krāsu zīmulis vai atstarotājs.

Kad svētki pavisam tuvu, mūsu dzīvoklītis gluži vai pulsē no tā prieka, kā bērns gaida savu dzimšanas dienu! Un 24. decembris mums sākas ar to, ka apsveicam mazuli dzimšanas dienā, baudām svētku brokastis un cenšamies bērnam padarīt šo dienu jo īpašāku, lai uz Ziemassvētku fona nepazustu viņas dzimšanas diena.

'LEGO' adventes kalendārs – prieka pilni pārsteigumi Ziemassvētku gaidīšanas laikā

LEGO konkurss par svētku sajūtu noslēdzies
Foto: Shutterstock

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs visā pasaulē. Tas saistās ar cerībām un svētku sajūtu, brīnumainām smaržām un tradicionālo ēdienu garšām un, protams, dāvināšanas prieku un jautru laika pavadīšanu kopā ar bērniem. Kas gan bērnam varētu būt aizraujošāk par jaunu LEGO® konstruktoru katru rītu? LEGO® Friends, LEGO® Star Wars vai LEGO® City adventes kalendārs palīdzēs aizpildīt dienas līdz Ziemassvētkiem ar pārsteigumiem pilnām rotaļām.

Lasīt vairāk

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Iesaisties sarunā!