Muzejs aicina ģimenes ar bērniem iepazīt seno Rīdzeni – upi zem ielām

Muzejs aicina ģimenes ar bērniem iepazīt seno Rīdzeni – upi zem ielām
Foto: Publiciātes foto

Svētdien, 23. aprīlī, uz ģimenes dienas programmu "Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kāda tā bija un kur tā tecēja", aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, bērniem kopā ar pieaugušajiem piedāvājot aktīvu, izzinošu ekskursijas programmu, ar iespēju atklāt vēstures noslēpumus gan muzeja zālēs, gan Vecrīgas ielās. Tas būs ceļojums laikā uz Rīgas tālajiem gadsimtiem, kad pilsētai cauri vijās Rīdzenes upe.

Pulksten 12 un 15 uz ekskursiju "Senā Rīdzene – upe zem ielām. Meklējam un atklājam muzejā un Vecrīgā!" tiek aicināti gan bērni, gan pieaugušie. Ekskursijas pirmā daļa notiks muzeja ekspozīcijā, bet ekskursijas turpinājums – Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz līkumojusi Rīdzenes upe. Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe ir 13. gadsimta Livonijas Indriķa hronika.

Ekskursijas laikā muzejā būs iespēja iepazīties ar Rīdzenes upes vēsturi, uzzināt kāda izskatījās senā Rīgas osta un kāpēc upe tika aizbērta, apskatīt seno Rīgas kuģi un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Ekskursija turpinājumā, dodoties pastaigā pa Vecrīgu, tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzenes upe, stāsta muzeja pārstāve Ingrīda Lukašēviča.

Interesentiem uz ekskursiju jāpulcējas muzeja vestibilā, kur visus sagaidīs muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle. Tā kā ekskursija sāksies muzejā, bet turpināsies Vecrīgā, ērti apavi būs ļoti noderīgi. Interesentiem jāieplāno laiks aptuveni divu stundu garumā.

No pulksten 11 līdz 16.30 bērni aicināti darboties ģimenes dienas radošajā darbnīcā "Rīga, Rīdzene un es", kurā varēs trenēt roku kartogrāfijā, iezīmējot Rīdzenes upi Vecrīgas plānā, kā arī zīmēt un krāsot ēkas, kādas rīdzinieki cēla pirms 800 gadiem Rīdzenes upes krastā. Būs arī iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Rīgu un Rīdzeni, mēģinot rast pareizās atbildes uz dažādiem jautājumiem darba lapās.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu: 1,42 eiro; skolēniem un pensionāriem 0,71 eiro; pirmsskolas vecuma bērniem – bez ieejas maksas.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Noderīgas saites

Iesaisties sarunā!