Pašmāju dizainere radījusi interaktīvu miega segu bērniem

Dizainere Ieva Petkune radījusi interaktīvu "Zvaigžņu segu" bērniem, kas, pēc autores domām, palīdzēs iemigt un pasargās mazos gulētājus miegā.

Sega tiek vadīta ar mobilās lietotnes palīdzību, izmantojot bluetooth. Tajā ir ietverti 10 dzejoļi par 10 zvaigznāju nosaukumiem, katrs zvaigznājs ir veltīts vienam dzīvniekam: lielajam sunim, gulbim, ķirzakai, lauvai, zaķim, vilkam, čūskai, lielajam lācim, mazajam lācim un lapsiņai.

Vakarā, pirms gulētiešanas, bērns viens pats vai kopā ar vecākiem mobilajā lietotnē var izvēlēties vienu no segā attēlotajiem zvaigznājiem un "iedegt" zvaigznes, kuras iemirdzas segā. Bērnam šīs zvaigznes ir jāatrod un jāatver. Pēc dzejoļu lasīšanas, gaisma lēnām iemieg kopā ar bērnu, tādā veidā palīdzot pārvarēt bailes. Gaisma paliek arvien blāvāka, līdz automātiski 30 minūšu laikā izdziest pavisam, par savu izgudrojumu stāsta dizainere.

"Ideja par šāda produkta izveidi radās, studējot "Erasmus" apmaiņas programmā Lielbritānijā, kur iepazinu emocionāli noturīga dizaina konceptu. Koncepta mērķis ir nostiprināt ilgtspējīgas attiecības starp produktu un tā patērētāju, radot ciešu saikni un pieķeršanos, tādā veidā paildzinot dizaina mūžu. Domājot, kam un kādu produktu izstrādāt, apstājos pie bērniem, kuriem pirmajos dzīves gados pieķeršanās lietām ir ļoti izteikta. Tā radās "Zvaigžņu sega" jeb iespējamais risinājums problēmai, ar kuru saskaras ļoti daudzi bērni, – bailēm no tumsas," stāsta Petkune.

"Zvaigžņu sega" ir roku darbs, šūta no baltas un tumšzilas krāsas vilnas auduma. Katrā segas zvaigznē ir iestrādāta 3mm maza LED gaismas diode, kas bērna vai pieaugušā pieskārienam nav jūtama. Kad sega nesargā mazo gulētāju miegā, tā var kalpot par gultas pārklāju vai izgaismot istabas tumšāko stūri.

Pašmāju dizainere radījusi interaktīvu miega segu bērniem
Foto: Publicitātes foto

Miega sega bērniem pirmo reizi tiks prezentēta Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē "Design Isle 2015", kas no 2. līdz 4. oktobrim notiks Ķīpsalā. Izstāde vienkopus pulcēs Baltijas radošākos un talantīgākos dizainerus un laba dizaina cienītājus. Oriģinālas un funkcionālas mēbeles, jaunākie interjera un apgaismojuma risinājumi, grafiskais dizains, modes dizains, dzīvesstila produkti, konkursa "Gada balva dizainā 2015" laureātu darbi – tas viss gaidāms Ķīpsalā. Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un Latvijas Dizaineru savienība ar Rīgas Tehniskās universitātes atbalstu.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!