Foto: LETA
Rēzeknes slimnīcā esošajā glābējsilītē atstāts divas dienas vecs puika. Mazulis glābējsilītē atstāts 22. februārī pulksten 16.55.

Pamestais aptuveni 3,3 kilogramus smagais mazulis nekavējoties ievietots slimnīcas bērnu nodaļā. Apskates gaitā konstatēts, ka mazuļa stāvoklis ir vidēji smags - mediķi viņam konstatēja anēmiju un veica nepieciešamās manipulācijas bērna veselības stāvokļa uzlabošanai.

Naktī mazulis tika pārvests uz Jēkabpils reģionālajā slimnīcā esošo perinatālās aprūpes centru, kas ir specializēts medicīniskās aprūpes centrs un sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, ārstniecisku un konsultatīvu palīdzību jaundzimušajiem.

Tā kā kopā ar mazuli glābējsilītē bija atstāts arī vakcinācijas kalendārs un bērnam uz pleca bija redzama vakcinācijas vieta, mediķi secinājuši, ka mazulis dzimis nevis mājās, bet gan kādā no tuvējiem dzemdību namiem.

Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi, informēja ārstniecības iestādē.

Patlaban sociālajam darbiniekam ir uzdots reģistrēt bērnu dzimtsarakstu nodaļā, lai jaundzimušais varētu tikt ievietots ārpusģimenes aprūpes iestādē un varētu sākties viņa adopcijas process.

Jēkabpils reģionālā slimnīcā gūtas ziņas, ka bērna veselības stāvoklis ir labs, nekāda ārstēšana viņam nav vajadzīga, ārsti arī pauduši cerību, ka bērns jau tuvākajā laikā varētu atrast sev jaunus vecākus.

Glābējsilīte Rēzeknē tika atvērta 2012. gada novembrī. Drīz pēc atvēršanas tajā tika atstāts kāds jaundzimušais, uz kuru vēlāk pieteicās bērna vecmāmiņa.

"Baby box" jeb glābējsilīte ir vieta bērna dzīvībai, tai ir triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām organiskā stikla malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas durtiņas, slimnīcas nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Ja durtiņas nav kārtīgi aizvērtas no ārpuses, hidraulikas sistēma tās aizver līdz galam automātiski.

Aizverot "Baby box" durtiņas, no ārpuses tās vairs nevar atvērt līdz brīdim, kad iekšpusē, māsu postenī, tiek noņemta bloķēšana. Pēc "trauksmes" signāla atskanēšanas apmēram 1-2 minūšu laikā pie "Baby box" gultiņas ierodas medicīnas personāls.

Bērnam tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā aprūpe un par gadījumu tiek ziņots attiecīgajām iestādēm - bāriņtiesai un policijai.

Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas glābējsilītes, un izglābtas ap 30 bērnu dzīvības. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!