Siguldā pērn rekordliels dzemdību skaits; visvairāk mazuļu dzimuši Pēterdienā

Siguldā pērn rekordliels dzemdību skaits; visvairāk mazuļu dzimuši Pēterdienā
Foto: Shutterstock

Siguldas novada pašvaldībai piederošajā Siguldas slimnīcā arī aizvadītajā gadā turpināja pieaugt dzemdību skaits. 1114 dzemdībās pasaulē nākuši 1118 mazuļi – 541 meitenīte un 577 puisēni. Tas ir absolūtais rekords kopš 1950. gada, kad Siguldas slimnīca dibināta, pārspējot arī 2016. gada rekorda skaitli – 1016 dzemdības, uzsvērts novada mājaslapā.

Saskaņā ar šo informāciju Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļas statistika kārtējo gadu ir pārsniegusi mazo dzemdību nodaļu kategorijas rādītājus, kas starptautiskā vērtējumā ir līdz 960 dzemdībām gadā.

Dzemdību nodaļā aktīvākā aizvadītā gada diena bijusi 29.jūnijs, kad pieņemtas 12 dzemdības. Jāpiebilst, ka jaundzimušo skaits pārsniedz dzemdību skaitu, jo slimnīcā pasaulē nākuši vairāki dvīņi.

2018. gads Siguldas slimnīcā jau sācies ar pirmajiem dzimušajiem mazuļiem. Dzemdību nodaļā pirmais šajā gadā pasaulē nācis puisēns.

Pēdējos gados Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļā gan ar pašvaldības, gan slimnīcas finanšu līdzekļiem veiktas ievērojamas investīcijas, tādējādi attīstot sniegtā pakalpojuma kvalitāti un servisa līmeni. Pērn ar pašvaldības atbalstu iegādāts jauns, moderns dzemdību galds.

Savukārt, lai pilnveidotu jauno māmiņu un jaundzimušo aprūpi, šajā gadā ar pašvaldības atbalstu plānots iegādāties mazuļu reanimācijas galdu, vēl vienu fototerapijas iekārtu jaundzimušajiem, kā arī vēl vienu kardiotokogrāfu ar bezvada zonžu sistēmu, kas nodrošinās augstu mātes un mazuļa izmeklējumu precizitāti un drošību.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!