Skolēnu uzņēmumi tirgosies ar saviem darinājumiem 'Citā bazārā'

Skolēnu uzņēmumi tirgosies ar saviem darinājumiem 'Citā bazārā'
Foto: Publicitātes foto

9. decembrī tirdzniecības centrā "Domina Shopping" norisināsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta "Inovāciju motivācijas programmas" gaitā organizācijas "Junior Achievement Latvija" (JA Latvija) īstenotais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) "Cits bazārs" — pasākums, kurā jaunieši tirgosies ar pašu radītiem produktiem.

Starp jauno uzņēmēju ražojumiem būs atrodamas un iegādājamas tādas preces kā gudrās slēdzenes, multifunkcionāli pledi, galda spēles, telefona lādētāji ar saules bateriju, videi draudzīgi tekstilizstrādājumi, rotaļlietas, bižutērija, interjera priekšmeti mājai un daudz kā cita. Šogad pasākums var lepoties ne tikai ar jaunu koncepciju un attīstošām biznesa aktivitātēm jauniešiem, bet arī rekordlielu pieteikumu skaitu.

"Šogad pirmo reizi iepazīstinām sabiedrību ar notikumu "Cits bazārs". Tas ietver ne tikai jaunu nosaukumu SMU pulcēšanās pasākumam, bet arī domāšanas un šī pasākuma organizēšanas veida izmaiņas, kas palīdzēs jauniešiem vēlreiz pārliecināties par visiem sen zināmu patiesību — uzņēmums nenozīmē tikai pirkšanu vai pārdošanu, bet arī sarunas, komunicēšanu ar partneriem un konkurentiem, ideju apmaiņu, nepārtrauktu iedvesmošanos no citu veiksmes un mācīšanos no citu un savām kļūdām.

Katrs SMU ir smagi strādājis, lai radītu ideju, prototipu un uzsāktu arī ražošanu, tādēļ aicinu ikvienu apmeklēt pasākumu un iegādāties Ziemassvētku dāvanas tieši šeit, tādējādi atbalstot jauniešu pūliņus," saka Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Iespējai tirgoties šajā pasākumā bija pieteikušies 350 skolēnu mācību uzņēmumu, un savu uzņēmumu tirdziņā pārstāvēs 170 labāko ideju autori.

Jaunā pasākuma koncepcija "Cits bazārs" paredz jauno uzņēmēju tirgošanos ar vēl nebijušu vērienu, proti, apmeklētāji preces varēs iegādāties astoņās preču kategorijās — "Pakalpojumi, izklaide", "Apģērbi, aksesuāri", "Skaistumkopšana, bižutērija", "Pārtika, preces virtuvei", "Elektropreces, gaismas objekti", "Suvenīri, dāvanas, sezonas preces", "Spēles, preces bērniem", "Interjera preces".

Pasākumā ieviests izglītojošs jaunums — "Swedbank mentoru speed-dating" aktivitāte. Tā ir iespēja jaunajiem uzņēmējiem saņemt 15 minūšu konsultāciju tirgvedības, finanšu plānošanas, produktu attīstīšanas vai uzņēmuma vadības jautājumos. "Swedbank" mentori atbildēs un meklēs risinājumus uz tādiem jaunajiem uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem kā, piemēram, "Kā un kur tirgot savu produktu?", "Kā piesaistīt finansējumu?", "Kā veidot uzņēmuma tēlu?" un citiem.

Latvijas skolēnu veikumu klātienē varēs novērtēt, apmeklējot tirdziņu tirdzniecības centrā "Domina Shopping" Ieriķu ielā 3, Rīgā, 9. decembrī no pulksten 11 līdz 18.

Pasākuma laikā notiks arī konkurss — jauno uzņēmumu vērtēšana un apbalvošana septiņās nominācijās: Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Videi draudzīgs produkts, Komerciālākais produkts jeb Labākā dāvana un Uz zināšanām balstīts produkts. SMU vērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!