Trīs studentes saņems RTU finansiālu atbalstu taktilo dizaina preču bērniem ražošanai

Trīs studentes saņems RTU finansiālu atbalstu taktilo dizaina preču bērniem ražošanai
Foto: Publicitātes foto

Trīs studentes šogad saņems Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu biznesa inkubatora atbalstu taktilo dizaina preču bērniem ražošanai. Šī ir viena no žūrijas visaugstāk novērtētajām uzņēmējdarbības idejām RTU biznesa inkubatorā.

Vēl RTU finansiālu atbalstu saņems ideja par dažādu izstrādājumu veidošanu no koka, kā arī – konstruktoru birojs, kas koncentrējas uz mašīnbūves un metālapstrādes industriju, izstrādājot dažāda veida tehniskos projektus.

Žūrijas galveno atzinību izpelnījās RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenšu Annas Elizabetes Kasparsones, Agneses Meistares un Ketijas Kalniņas ideja "Taktilās dizaina preces bērniem", kas ražotu apģērbus un aksesuārus ar dažāda veida faktūrām un tekstūrām. Papildinošais produkts – attīstošās rotaļlietas, kas atrisinās atgriezumu utilizēšanas pasākumus. Šogad Anna Elizabete Kasparsone un Agnese Meistare ieguva RTU studentu modes skates "Ķīpsalas pavasaris" kolekciju vadītāju balvu par izcili tēlainu idejas īstenošanu materiālā par kolekciju "Field Rows". Ideja saņēma "Swedbank" atbalstu 700 eiro vērtībā.

Otro vietu ieguva RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) studenta Mārtiņa Straupmaņa ideja "8trees", kuras īstenošana paplašinātu jau gandrīz gadu tirgus apritē esoša uzņēmuma SIA "U8" piedāvājuma asortimentu. Šobrīd uzņēmums piedāvā vairāk nekā 20 dažāda dizaina koka pulksteņus, kas tiek izgatavoti ar lāzeri, izmantojot dabīgu bērza saplāksni. Uzņēmuma piedāvāto produkciju ir plānots paplašināt ar koka lampu un galda spēļu veidošanu. Arī šī ideja saņēma "Swedbank" atbalstu 350 eiro vērtībā, informē RTU Studentu servisa centra vadītāja Una Vorma.

Trešo vietu ieguva RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes doktorantu Renāra Vītola un Oskara Sīmana un maģistra Kristapa Kubuliņa ideja "Temeso", kuras mērķis ir inženiertehniskos projektus izstrādāt ne tikai kā detaļu, mezglu un iekārtu digitālu izveidi, bet arī koncentrēt uzmanību uz precīziem aprēķiniem. Šādā veidā tiktu radītas augstākas kvalitātes iekārtas un produkti, kas sniegtu plašākas iespējas/atbalstu klientiem ar inovatīvām/drosmīgām idejām. Ideja saņēma Swedbank AS atbalstu 200 EUR vērtībā.

RTU Studentu biznesa inkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments sadarbībā ar "Swedbank". Mentorus, ekspertus un konsultantus nodrošina RTU IEVF un Rīgas Hanzas Rotari klubs.

RTU Studentu biznesa inkubators ir izveidots 2010.gadā ar mērķi veicināt jaunu, perspektīvu, radošu, inovatīvu, konkurētspējīgu biznesa ideju realizāciju dzīvē. Šādi tiek atbalstīti RTU studenti un absolventi – topošie komersanti, tā sekmējot arī valsts ekonomikas attīstību.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!