2% no IKP: kā mūs aizsargās? Atbild NBS komandieris Leonīds Kalniņš. Pilns ieraksts

Trešdien "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā viesojās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Saruna ir daļa no rakstu un raidījumu sērijas "2% no IKP: kā mūs aizsargās?".

"Delfi TV ar Jāni Domburu" uz intervijām aicināja gan NBS komandieri, gan četru vienību – Sauszemes spēku, Zemessardzes, Gaisa spēku un Jūras spēku – komandierus. Intervijai tiešraidē piekrita tikai Kalniņš, skaidrojot, ka atbildēs uz jautājumiem, kas attiecas uz visām vienībām, tādēļ šī saruna ir būtiski garāka nekā citi "Delfi TV ar Jāni Domburu" raidījumi.

Drošībai veltītajā sērijā jau notikusi Dombura intervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, kam sekoja diskusija ar bloga "Vara bungas" autoru un rezerves kapteini Mārtiņu Vērdiņu un rezerves pulkvedi Igoru Rajevu.

Kopš Ukrainas konflikta sākuma Latvijas aizsardzības budžets piedzīvojis strauju kāpumu: salīdzinot ar gadiem pēc finanšu krīzes, šogad tas ir gandrīz trīs reizes lielāks, pirmo reizi sasniedzot mērķi – 2% no iekšzemes kopprodukta. Kalniņš NBS vadītāja grožus no Raimonda Graubes pārņēma pirms nepilna gada.

Source info

www.DELFI.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl