Sižeta veidotāji apgalvo, ka, sastādot šo padomu sarakstu, ņemti vērā psiholoģijas speciālistu ieteikumi, un šīs metodes ir sekojošas.

Pirmā metode - atkārtošana. Vislabāk tikko iepazītu cilvēku vārdi atmiņā paliek, ja tos vairākas reizes atkārto, līdz tie stabili iesēžas atmiņā.

Otrā metode - uzdot jautājumus par cilvēka vārdu, jo, iespējams, tādā veidā var rasties kādas pašam vien zināmas asociācijas. Trešā metode - vārdu sasaistīt ar kādu tēlu, kas izveido konkrētas asociācijas.

Ceturtā metode - sasaistīt vārdu ar informāciju, kas par šo cilvēku zināms, piemēram, Jānis = policists, Sandis = sportists, Aivars = politiķis, Maija = prostitūta utt.

Piektā metode - mnemoniskie triki, sasaistot cilvēka vārdu ar par viņu jau zināmo informāciju, izskata īpatnībām vai rakstura iezīmēm. Piemēram, Ieva sieva, Dainis spainis, Alberts perverts utt.

Sestā metode - atkārtot cilvēka vārdu sarunu gaitā, katru uzdoto jautājumu sākot ar uzrunu, un septītā metode - draugu iesaistīšana, uzņemoties tikko iepazīto cilvēku iepazīstināt ar pārējiem.