Neparasti, muļķīgi un biedējoši: spilgtākie kadri pasaulē Tuvojoties gada nogalei, "Reuters" fotoaģentūra izvēlējusies dīvainākos no gada laikā uzņemtajiem kadriem, un "Skats" piedāvā aplūkot 15 spilgtākos no tiem.
Neparasti, muļķīgi un biedējoši: spilgtākie kadri pasaulē
Podiņegles Ziemassvētki Arvien populārākas kļūst videi draudzīgās Ziemassvētku eglītes – podiņos augošie kociņi, kas pārstādīti vēl ilgus gadus iepriecinās ar savu košo zaļumu. Lai eglīte būtu gana spēcīga arī pavasarī un ieaugtos dārzā, svarīgi atcerēties dažus padomus, kā pareizi to uzglabāt no Ziemassvētkiem līdz pārstādīšanas brīdim.
Podiņegles Ziemassvētki
Apbrīnojami stāsti par cilvēkiem, kas izdzīvojuši ekstremālos apstākļos dabā Nereti filmās redzam neticamus stāstus, kuru varoņi cīnās par izdzīvošanu savvaļā, un nodomājam – tā dzīvē nenotiek, un aizraujošie stāsti ir tikai radošu cilvēku iztēles augļi. Taču dažiem cilvēkiem ir nācies šādas ekstremālas situācijas arī piedzīvot. Rakstā apkopoti elpu aizraujoši stāsti par cilvēkiem, kuri izdzīvoja šķietami neiespējamo!
Apbrīnojami stāsti par cilvēkiem, kas izdzīvojuši ekstremālos apstākļos dabā
Kā noformēt svētku galdu, izmantojot koku un citus dabas materiālus Dabas elementu izmantošana svētku galda klājumā ne tikai dod mājīguma sajūtu, bet šogad ir arī īpaši aktuāla tendence. Uzpos savu svētku galdu gluži kā no fotogrāfijām glancētajos žurnālos, iedvesmojoties no šiem vienkāršajiem padomiem.
Kā noformēt svētku galdu, izmantojot koku un citus dabas materiālus
Aicinām uz Ziemassvētku sajūtu darbnīcām Laikā, kad daba vēl pošas, lai ietērptos ziemas rotā, bet sajūtās jau mostas Ziemassvētku noskaņa, AS "Latvijas valsts meži" aicina gan lielus, gan mazus uz radošajām un vides darbnīcām savos objektos. Gatavosimies svētkiem kopā!
Aicinām uz Ziemassvētku sajūtu darbnīcām
Spraigas filmas par izdzīvošanu brīvā dabā Mums Latvijā ir paveicies ar dabas bagātībām. Arī, dodoties Latvijas mežos, nopietnas briesmas no savvaļas zvēriem nedraud. Bet ne visās pasaules malās meži ir tik miermīlīgi.
Spraigas filmas par izdzīvošanu brīvā dabā
Mistiski un interesanti meži pasaulē Vairāk nekā 30% no pasaules sauszemes teritorijas aizņem meži. Dzīvojot Latvijā, mežu tradicionāli iedomājamies kā vietu, kur var sēņot, ogot vai vienkārši pastaigāties. Bet meži pasaulē ir ļoti dažādi, un vairāki pat iemantojuši īpašu uzmanību un popularitāti, jo izceļas ar interesantiem kokiem un augiem, apvīti leģendām vai pat ar spokainiem mītiem un notikumiem. Rakstā apkopoti daži no pasaulē interesantākajiem un mistiskākajiem mežiem.
Mistiski un interesanti meži pasaulē
Desmit zīmīgi citāti. Vairai Vīķei-Freibergai – 80 Piektdien, 1. decembrī, apaļu jubileju svin bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga – viņai šajā dienā aprit 80. Godinot gaviļnieci, "Skats" piedāvā nelielu ieskatu viņas spilgtāko citātu vācelītē.
Vaira Vīķe-Freiberga
Atklāts, cik pelna pasaulē skaistākās sievietes Žurnāls "Forbes" publiskojis ikgadējo labāk apmaksāto modeļu sarakstu, un tas sagādājis ne vienu vien pārsteigumu. Protams, vislielāko izbrīnu radījusi topa pirmā vieta – no tās izstumta Žizele Bundhena, kura tur gozējās kopš 2002. gada. Kā liecina "Forbes" aplēses, visas desmit daiļavas kopā gada laikā (no pērnā gada jūnija līdz šī gada jūnijam) nopelnījušas aptuveni 110 miljonus ASV dolāru.
Atklāts, cik pelna pasaulē skaistākās sievietes
Luters makaronos – zaimošana, ceļš uz pašizziņu vai vienkārši pasta? Mēs visi zinām, ka 1517. gada 31. oktobrī pie Vitenbergas Universitātes kapelas durvīm pienaglotās tēzes kļuva par vienu no cilvēces būtiskākajiem notikumiem, aptverot tādas jomas kā ekonomika, labklājība, vērtību sistēma, demogrāfija un daudzas citas. Taču pēc 500 gadiem Luters ir seja ne tikai reformācijai, bet arī acīmredzot kulinārijas precēm. Piemēram, makaroniem.
Luters makaronos – zaimošana, ceļš uz pašizziņu vai vienkārši pasta?
Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju Vai arī ticēsi. Kā gribi. Neko TĀDU jau es nenobildēju. Visu to pašu, ko citi tūristi. Ūdeni, tvaikus, ledu (tātad ūdeni trīs dažādos agregātstāvokļos), televizoru, zirgus, automobiļus. Ziemeļblāzmu nenobildēju, jo dikti miegs nāca. Ā, vēl es nobildēju lidmašīnu, koka pufinu un pats sevi.

Virsraksts ir ne tikai bezkaunīgi intriģējošs, bet ari nepatiess, jo, protams, ka, braucot uz Islandi, es paņēmu līdz arī fotokameru. Veselas divas. Taču šis ir stāsts par telefonu. Augustā "Samsung" mani aizveda uz Ņujorku, kur izvizināja ar helikopteri, piebaroja ar hamburgeriem un iedeva testēšanai jauno "Note 8" – telefonu, kuram ir trīs fotokameras. Viena priekšā, divas aizmugurē. Pats ražotājs uzstāj, ka tās ir teju pašas labākās telefonā iebūvētās fotokameras, tāpēc nolēmu tās notestēt mazliet interesantāk, nekā aizejot uz Arkādijas parku meklēt pīles, zīles un mīlnieku atslēdziņas.

Šis raksts un šis brauciens uz Islandi ir tapis bez telefona ražotāja atbalsta un tas nav jāuzskata kā konkrētā telefona slavinājums. Mans galvenais mērķis bija pārbaudīt pašam, vai mēs jau esam sasnieguši to tehnoloģiju līmeni, kad telefons var kalpot kā otrā kamera fotogrāfam vai pirmā (un vienīgā) kamera parastajam ceļotājam. Visi attēli uzņemti ar "Note 8" un apstrādāti aplikācijā "Lightroom".

"Delfi" fotoredaktors Kārlis Dambrāns.
Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju
Ļaujoties Vidzemes vilinājumam Vai esat gatavi dabas izbraucienam uz Vidzemes pusi? Piedāvājam vienas dienas maršrutu uz Vidzemi, kurā ieplānoti tikai bezmaksas objekti un galvenokārt vietas tuvāk dabai. Maršruts: Rīga – Inčukalna velnala - Pīļezers – Riebiņu ezers – Zilaiskalns – Bauņu parks – Purezera dabas taka – Ķirbižu meža taka – atpūtas vietas "Vasas" – Rīga. Kopā nepilni 300 km.
Ļaujoties Vidzemes vilinājumam
Rudens purva takās Kas teicis, ka purvā ir drūmi vai skumji? Kāpēc pasakās stāsta, ka purvu par savu mājvietu izvēlējies velns? Drīzāk šķiet, ka te dzīvo labais purva burvis, kurš rūpējas, lai viņa valdījumos nekad netrūktu ne niansētu krāsu, ne īpašu rūgteno smaržu, lai te labi justos visa dzīvā radība, kas par savām mājām izvēlējusies tieši purvu. Aicinām rudenīgā pastaigā pa purvu sausām kājām, jo purvos ir uzbūvētas dēļu laipas un izveidotas dabas takas. Rudenī purvs ir visbagātākais gan ar krāsām, gan putnu balsīm, gan arī ogām un sēnēm.
Rudens purva takās
Desmit vārdi, kas palīdzēs tev saprast latviešu jauniešus Ja ikdienā nesaskaries ar īpaši daudz jauniešiem, tad ļoti iespējams, ka arī tevi bieži nomāc jautājums "Ko viņi tikko pateica?". Tas nav nekas traks vai apkaunojošs, jo valoda ir mūžīgi mainīgā stadijā. Tas ir pavisam loģiski, ka 2017. gadā neviens vairs sarunvalodā neizmanto tādus teicienus, ko dzirdējām 2007., 1997. vai 1987. gadā. Mēs izglītosim lasītājus ar desmit šā brīža populārākajiem slenga vārdiem Latvijā, lai arī tu būtu vienā solī un vienā vārdā ar jauno paaudzi.
Desmit vārdi, kas palīdzēs tev saprast latviešu jauniešus