Labākās ar telefonu uzņemtās fotogrāfijas pasaulē Laiki, kad iespaidīgu fotogrāfiju uzņemšanai bija nepieciešama milzīga fotokamera, ir pagājuši uz neatgriešanos – ja ir vērīga acs, pietiek vien ar mobilo tālruni. To apliecina arī septītā ikgadējā konkursa "Mobile Photography Awards" uzvarētāju darbi, kas izvēlēti no aptuveni 7000 pērn tapušu foto no 65 pasaules valstīm. Fotogrāfijas vērtētas 19 kategorijās, un "Skats" piedāvā aplūkot pašus labākos kadrus katrā no tām.
Labākās ar telefonu uzņemtās fotogrāfijas pasaulē
Ziemīgi kadri: Slavenais Sātu tilts uz nekurieni no putna lidojuma Pēdējo gadu laikā par īstu modes kliedzienu fotografēšanā ir kļuvusi bilžu uzņemšana ar dronu palīdzību, kas ļauj dažādus objektus ieraudzīt no ne tik ierasta rakursa.
Ziemīgi kadri: Slavenais Sātu tilts uz nekurieni no putna lidojuma
Spokaini foto: Pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā XXIII ziemas olimpisko spēļu gaidās ārvalstu mediju uzmanības centrā nonācis kāds pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā, kas licis uzdot jautājumu par olimpiskajām spēlēm celto būvju izmantošanu nākotnē.
Spokaini foto: Pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā
Foto: Kā tagad izskatās vēsturiskā Murjāņu kamaniņu trase Pirms 40 gadiem Murjāņos tika uzcelta kamaniņu trase, kas tagad pārvērtusies vien pussabrukušā atgādinājumā par aizgājušajiem laikiem.
Foto: Kā tagad izskatās vēsturiskā Murjāņu kamaniņu trase
Smieklīgi foto: Pērtiķis ar īpaši stulbu sejas izteiksmi Kādam Japāņu makakam ir lielas cerības iemantot milzu popularitāti pēc tam, kad publiskoti kadri, kurā iemūžinātas viņa smieklīgās purniņa grimases.
Smieklīgi foto: Pērtiķis ar īpaši stulbu sejas izteiksmi
Foto: Kā Karostas forti izskatās pēc nobrukuma Janvārī vienā no iecienītākajiem tūristu objektiem Latvijā – Karostas Ziemeļu fortos – notika krasta nobrukums, kas mainīja ierastās ainavas, un "Skats" piedāvā aplūkot Liepājas fotogrāfa Edgara Poheviča uzņemtos kadrus.
Foto: Kā Karostas forti izskatās pēc nobrukuma
Kas jāzina par putnu barošanu Iztēlojies, ka esi lauku mājā, ir barga ziema, un aiz loga rūts lēni krīt sniegpārsliņas. Netālu pie apsnigušā krūma ir putnu barotava, kur divi zvirbuļi knābā sēkliņas, savukārt mežmalā stirna no barotavas gardi ēd sienu. Eksperti uzskata, ka dzīvnieki un putni bez barotavām var iztikt, jo, lai cik bargi būtu laika apstākļi, tie paši ir raduši atrast barību vajadzīgā daudzumā. Tomēr gan Latvijā, gan citur pasaulē īpaši putnu un arī dzīvnieku piebarošana ir mīļa nodarbe, tādēļ rodas jautājums, ko tas nozīmē un kā to pareizi darīt?
Kas jāzina par putnu barošanu
Meža zvēru dzīve ziemā Tuvojas beigām viens no siltākajiem gadiem, kopš cilvēki mēra klimatiskos rādītājus. Arī par nokrišņu trūkumu Latvijā nevaram sūdzēties. Kā šajā netipiski siltajā decembrī uzvedas Latvijā mītošie meža zvēri un putni?
Meža zvēru dzīve ziemā
Ārpus mājas aktivitātes kopā ar maziem bērniem ziemā Kā jau katru gadu ar bērniem kopā var doties slidot vai celt sniegavīrus, ja palaimējas ar salu un sniegu. Bet ko šogad pamēģināt jaunu? Esam apkopojuši dažas idejas drošam, bet joprojām jautram ģimenes lokā pavadītam laikam ārpus mājas.
Ārpus mājas aktivitātes kopā ar maziem bērniem ziemā
Svētku rotājumu un dāvanu darbnīca no dabīgiem materiāliem pavisam mazajiem Svētku laikam tuvojoties, bērni ne tikai gaida dāvanas, bet arī grib piedzīvot dāvināšanas prieku! Lai arī mazākie var sarūpēt pārsteigumu sev tuvajiem, palīdzi viņiem dāvanu un rotājumu veidošanā! Kopā darbojoties pavadītais laiks tikai vairos svētku sajūtu!
Svētku rotājumu un dāvanu darbnīca no dabīgiem materiāliem pavisam mazajiem
Katram savu svētku egli Kas gan būtu svētki bez Ziemassvētku eglītes? Ja eglīte nav iegādāta ne podiņā no kokaudzētavas, ne kādā no tirdzniecības laukumiem, tai pakaļ var doties uz AS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajiem mežiem, kur mēs katrs drīkstam nocirst vienu eglīti. Vai zini, kur tieši eglīti cirst un kā to darīt vispareizāk? Kāda ir ideāla eglīte?
Katram savu svētku egli
Domā zaļi: kā gudri izmantot nevajadzīgās grāmatas un papīru kalnus Katrs noteikti savā mājoklī var atrast kādu sen izlasītu grāmatu, kurai plauktā vairs nav vietas, vai varbūt vecie laikraksti sakrājušies uz dzīvojamās istabas galda. Nemet to visu ārā – ar šiem materiāliem var paveikt brīnumu lietas, pārvēršot tos par odziņu tavā interjerā un ikdienā!
Domā zaļi: kā gudri izmantot nevajadzīgās grāmatas un papīru kalnus
Zero-waste jeb neizšķērdīgie Ziemassvētki Katru gadu pasaulē tiek izmesti 2,12 miljardi tonnu atkritumu. Ja mēs kaut nedaudz ikdienā piedomātu par šī skaitļa samazināšanu, tas kopumā uzlabotu arī mūsu dzīvi. "Zero-waste" ir dzīvošana bez atkritumiem jeb dzīvošana, mēģinot samazināt sevis radīto ietekmi uz vidi. Šeit būs daži ieteikumi, kā šajos svētkos draudzīgi sadzīvot ar dabu!
Zero-waste jeb neizšķērdīgie Ziemassvētki
Neparasti, muļķīgi un biedējoši: spilgtākie kadri pasaulē Tuvojoties gada nogalei, "Reuters" fotoaģentūra izvēlējusies dīvainākos no gada laikā uzņemtajiem kadriem, un "Skats" piedāvā aplūkot 15 spilgtākos no tiem.
Neparasti, muļķīgi un biedējoši: spilgtākie kadri pasaulē