Ielūgums uz Peoniju balli Svētdien, 18. jūnijā LVM Kalsnavas arborētumā norisināsies septītie krāšņie un ziedošie Peoniju svētki. Šogad tie ir īpaši, jo arborētuma peoniju kolekcija, kurā ir vairāk nekā 200 šķirņu, svin jau desmito vasaru. Kas mūs sagaida šajā ziedu ballē?
Ielūgums uz Peoniju balli
Melnā ekstāze Viens no pirmajiem automobiļiem manā auto testētāja karjerā - nu jau pirms gadiem desmit - bija liels, melns "Lexus". Tā bija mana pirmā pieredze ar šo marku un ar tik šiku, modernu auto. Toreiz ar kolēģi braucām apkārt pa Latviju, klausījāmies mūziku, kad pēkšņi radio sāka dziedāt Toms Petijs. It's good to be king. If just for a while.
Melnā ekstāze
Vasara Tērvetē Vasara ir īstais laiks, lai dotos dabā un izzinātu tās burvību. AS "Latvijas valsts meži" dabas parks Tērvetē ir lieliska vieta atpūtai kopā ar ģimeni, kur gan smelties aizraujoša piedzīvojuma garšu un svaigu gaisu, gan labi atpūsties un kopīgi pavadīt laiku. Šajā rakstā aprakstīti septiņi šīs vasaras pasākumi, kurus noteikti ir vērts apmeklēt LVM dabas parkā Tērvetē un izbaudīt tā burvīgo un pasakaino gaisotni.
Vasara Tērvetē
Desmit izcili citāti. Pasaulē dižākajam reperim – 40 Ceturtdien, 8. jūnijā, apaļu jubileju atzīmē pretrunīgi vērtētais reperis Kanje Vests – māksliniekam, kurš pats sevi ne reizi vien dēvējis par vienu no dižākajiem cilvēkiem pasaulē, šajā dienā aprit 40. Par godu šim notikumam "Skats" piedāvā nelielu jubilāra spilgtāko citātu izlasi.
Desmit izcili citāti. Pasaulē dižākajam reperim – 40
Kā svinēt Jāņus zaļi? Latvija var lepoties ne vien ar to, ka esam viena no mežainākajām Eiropas valstīm, bet arī ar to, ka mūsu mežos ikvienam ir iespēja gan brīvi pārvietoties, ogot un sēņot, gan nakšņot un kurināt ugunskuru. Iespējams, daudzi šo iespēju izmantos arī Jāņos. Ja arī tu gada īsāko nakti gribi pavadīt pie dabas krūts, neaizmirsti to darīt atbildīgi!
Kā svinēt Jāņus zaļi?
Atklājam kūpināšanas sezonu – kā izvēlēties atbilstošu malku? Ikviens gaļas cienītājs ir pārliecinājies, ka visgardākā ir pašu mājas kūpinātavā pagatavotā gaļa. Lai gan kūpināšanai vispopulārākā un ieteicamākā alkšņa malka, tomēr arī citu koku koksne spēj piedot gaļai un citiem kūpinājumiem bagātīgāku garšu buķeti.
Atklājam kūpināšanas sezonu – kā izvēlēties atbilstošu malku?
Septiņi soļi līdz ideālai pirtsslotai Pirtī iešanai Latvijā ir gadsimtiem sena vēsture. Pirts ir kalpojusi kā vieta, kur ne tikai mazgāties, bet arī veikt skaistumu, veselību un auglību veicinošus rituālus. Kaut mūsdienās pirts vairāk kļuvusi par vietu, kur relaksēties, kārtīga pirtēšanās aizvien nav iedomājama bez pēršanās. Lasi pirtnieces Ināras Viļķinas padomus par to, kā saskaņā ar latviešu pirtnieku tradīcijām pareizi sagatavojamas pirtsslotas.
Septiņi soļi līdz ideālai pirtsslotai
Izvēlētas visu laiku dižākās kinofilmas Dažādiem labāko filmu sarakstiem tagad pievienojies arī žurnāla "Empire" veidotais tops, kurā 20 tūkstoši lasītāju izvēlējušies kino vēsturē dižākos kinodarbus. Lūk, lielisko filmu listes pirmais desmitnieks.
Izvēlētas visu laiku dižākās kinofilmas
Sācies ugunsnedrošais laiks Sausais laiks paaugstinājis uguns bīstamību mežos visā Latvijā, un nereti uguns dēļ cieš arī lielas meža platības. Šādos apstākļos katra mazākā uguns dzirkstele var izraisīt meža ugunsgrēku. Pietiek ar kārtīgi nenodzēstu ugunskuru vai zemē nomestu gruzdošu cigaretes galu, lai mežā izceltos ugunsgrēks. Šajā rakstā apkopotas četras svarīgākās lietas, kas jāzina un jāatceras ikvienam no mums, lai neizraisītu mežu ugunsgrēku!
Sācies ugunsnedrošais laiks
Koka māja – mājīgi, izdevīgi, tālredzīgi Koks ir dzīvs, dabisks un videi draudzīgs materiāls, ko var prasmīgi izmantot ne tikai ēku būvniecībā. Tas ir apveltīts ar dažādām unikālām īpašībām, kuras latvieši jau izsenis pratuši novērtēt. Šajā rakstā skaidrosim, kāpēc savas mājas būvniecībā izvēlēties tieši koku.
Koka māja – mājīgi, izdevīgi, tālredzīgi
Intars Busulis: 'Mežā būt ir forši!' Tik daudziem no mums vislabākās bērnības atmiņas saistās ar vasarām laukos, dabas un meža tuvumā. Tādas sajūtas ir arī populārajam mūziķim, trīs bērnu tēvam Intaram Busulim, kuram mežs aizvien ir vieta, kur smelties enerģiju un iedvesmoties.
Intars Busulis: 'Mežā būt ir forši!'
Klasiskais vidusceļš uz galvas No Holivudas sirds āķīšiem līdz pat Sietlas grunge lielmeistariem, deviņdesmitajos gari mati ar celiņu centrā bija visur. Uz kādu laiku tie izgāja no modes, taču nu tie ir atpakaļ, lai satricinātu sarkanos paklājus un modes skates ar troksni. Strikts celiņš spēj izcelt tavas sejas īpatnības, iztiekot bez jaunas frizūras iegūšanas. Izmantojot nedaudz matu želejas, piešķir matiem izteiktāku tekstūru un tu esi gatavs doties dzīvē. Šī formula strādā gan tad, ja tev ir īpaši gari, gan vidēji gari mati. Tiesa, šī sasuka nav piemērota visām sejas formām, tomēr, ja tev ir paveicies, tad šis ir parocīgs stils, ko iekļaut savā repertuārā un arsenālā.
Klasiskais vidusceļš uz galvas
Vilkači, maldugunis un citi mošķi, kas mīt Latvijas mežos Visi zina, ka Norvēģijas fjordos mīt troļļi, Transilvānijā jāsargās no vampīriem, bet Lohnesa ezerā dus mītisks briesmonis. Bet vai zini, ka, balstoties uz leģendām, arī mūsu pašu mežos mīt ne viena vien mītiska un pārdabiska parādība? Lasi tālāk un uzzini, kādas parādības var pielavīties mūsu sausieņos, slapjaiņos un purvaiņos.
Vilkači, maldugunis un citi mošķi, kas mīt Latvijas mežos
21. gadsimta rokenrols – vīri ar gariem matiem iekļaujas īso matu spēlē Rockabilly stils ļauj vīriem ar gariem matiem iekļauties īso matu stilu spēlē – kādēļ lai viss prieks tiktu tikai īso matu īpašniekiem? Pie tam, šis stils tev ļaus izskatīties pēc lielā, sliktā brāļa – kurš gan to nevēlas? Tāpat kā no piecdesmito rokenrola ēras, iedvesma šim vintage matu sakārtojumam nāk no panku iemīlētās grebenes. Nelielu pompozo līdzību ar grebeni var saskatīt arī rockabilly priekšpuses pacēlumā. Izmanto ekstrēmus – gari augšpusē, īsi apakšā un sānos, lai liktu visiem atskatīties. Bet pirms ķeries pie saviem matiem, tev noderēs šis vēstures fakts: Rockabilly ir klasiska frizūra, kas sākotnēji parādījās uz piecdesmito gadu rokenrola zvaigžņu galvām un rockabilly mūzikas stils ir viens no senākajiem rokmūzikas paveidiem. Iztēlojies Bluegrass, tikai ar vairāk gurnu grozīšanu!
21. gadsimta rokenrols – vīri ar gariem matiem iekļaujas īso matu spēlē