Gandrīz reklāmraksts jeb Stāsts par dārgām fotokamerām un ko ar tām iesākt Pērn es biju Īslandē, kur ar lielu telefonu sataisīju smukas bildes. Daudzus tās pārsteidza, liekot domāt, ka visa maģija slēpjas telefonā – tā, protams, nav. Lai cik liels nebūtu kameras DXO cipars, daudz svarīgāks par to ir ierīces operators – fotografētājs. Lielākā daļa no mums gan nav lielos draugos ar fotogrāfijas mākslu, un galīgi netraucētu to pamācīties. Par pamācīšanos šoreiz arī stāsts.
Gandrīz reklāmraksts jeb Stāsts par dārgām fotokamerām un ko ar tām iesākt
Neticami kadri: modele pozē zem ūdens ar haizivīm Skaistu, bet tajā pašā laikā arī biedējušu kadru sēriju pasaulei sarūpējis amerikāņu fotogrāfs Kens Kīfers. Viņš Bahamās iemūžinājis drosmīgu modeli, kura zemūdens fotosesijā peldējusies kopā ar haizivīm.
Neticami kadri: modele pozē zem ūdens ar haizivīm
Foto: Padomju laika mantojums uz flīzēm Kauņas bāra tualetē Ja gadās būt Kauņā, ir vērts paviesoties radošo personību iecienītajā bārā "Galeria Urbana", kur labierīcības pārvērstas īpašā dizaina telpā, kas jau iemantojusi ārvalstu mediju uzmanību.
Foto: Padomju laika mantojums uz flīzēm Kauņas bāra tualetē
Neticami kadri: Bērni ar milzu lāci Maskavas mežos Ārvalstu mediju uzmanību iemantojusi Krievijas fotogrāfe Olga Baranceva, starp kuras iecienītākajiem modeļiem ir kāda ļoti īpaša būtne – milzu lācis.
Neticami kadri: Bērni ar milzu lāci Maskavas mežos
Koka arhitektūra Latvijā Viena no Latvijas lielākajām vērtībām ir koks, kas ne vien rotā mūsu neatkārtojamās mežu un pļavu ainavas, bet arī nodrošinājis jumtu virs galvas mūsu senčiem. Arī šobaltdien koks nereti tiek izvēlēts par būvmateriālu dažādu celtņu būvniecībai, pārliecinoši pierādot savas vērtīgās un ilgtspējīgās īpašības. Šeit ir dažas no koka celtnēm, kas papildinājušas gan Latvijas vēsturiskās, gan modernās vietas.
Koka arhitektūra Latvijā
Interjera dekori no vasaras dabas veltēm Lai gan veikalu plauktos ir ļoti plašs dažādu dekoru piedāvājums, nekas mājoklī neieviesīs to patīkamo mājīguma un viegluma sajūtu, ko sniedz svaigi saplūktu pļavas ziedu aromāts un košums.
Interjera dekori no vasaras dabas veltēm
Piecas mežiem bagātākās pasaules metropoles Mēs patiesi varam lepoties ar kokiem bagātu valsti, jo vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem viena no lielākajām dabas vērtībām – meži. Taču ne visa pasaule ir mežu ieskauta, tādēļ arvien vairāk pasaules valstu mudina domāt par koku stādīšanu, parku iekārtošanu un attīstīšanu pilsētās. "MIT Senseable City Lab", sadarbojoties ar Pasaules Ekonomikas forumu, ir izveidojuši vietni "Treepedia", kur iepazīties ar zaļākajām un kokiem bagātākajām metropolēm. Uzzini, kuras no pasaules lielpilsētām var lepoties ar visplašāko mežu un koku teritoriju, tādējādi sasniedzot augstākos "Green View" jeb "Zaļā skata" indeksus(GVI).
Piecas mežiem bagātākās pasaules metropoles
Ko iepīt Līgo vainagā? Viens no vasaras saulgriežu būtiskākajiem rituāliem ir vainaga pīšana. Vainags simbolizē mūžību un sauli – tas ir maģisks aplis, kas tā nēsātāju pasargā no nelaimes un visa ļaunā, vienlaikus sniedzot spēku – kā garīgu, tā fizisku. Izvēloties ziedus, ko iepīt vainagā, ir vērts piedomāt pie to simboliskās nozīmes, atrodot sev nepieciešamo un piemēroto. Lai arī "visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā", uzzini, kuras Jāņu zāles iederētos tavā Līgo vainagā. Un atceries – lai vainagā iepītais spēks un vērtības patiešām darbotos, tas ir jāpin pašam tā nēsātājam – ar labām domām un skaidru prātu.
Ko iepīt Līgo vainagā?
Peoniju balle Kalsnavā Peonijas, tautā sauktas arī par pujenēm jeb pojenēm, ir vienas no krāšņākajām dārza puķēm ziemcietēm ar gadsimtiem senu vēsturi. Par to dzimteni jau vairākus tūkstošus gadu uzskata Ķīnu, kur tām veidotas arī pirmās šķirnes. Peonijas Ķīnā dēvē par imperatora ziediem, tās ir mīlestības un veiksmes simbols. Savukārt Vācijā peoniju dēvē par vasaras svētku rozi (vācu valodā die Pfingstrosen), un izrādās – ne velti, jo LVM Kalsnavas arborētumā katru gadu par godu peonijām tiek svinēti svētki.
Peoniju balle Kalsnavā
Vasaras veltes skaistumkopšanā Vasarā cilvēki mēdz saplūkt un nest mājās dažādas sezonas puķes un augus, reizēm pat nenojaušot, ka tos var izmantot arī skaistumkopšanā.
Vasaras veltes skaistumkopšanā
Vasaras pasakas Tērvetē Vasara ir īstais laiks, lai dotos dabā un izzinātu tās burvību. LVM dabas parks Tērvetē ir lieliska vieta atpūtai kopā ar ģimeni, kur gan smelties aizraujoša piedzīvojuma garšu un svaigu gaisu, gan labi atpūsties un kopīgi pavadīt laiku.
Vasaras pasakas Tērvetē
Sargāsim mežu no ugunsgrēka Iestājoties ilgstošam karstam un sausam laikam, visā valsts teritorijā noteikta paaugstināta ugunsbīstamība, tāpēc ikvienam, atrodoties mežā un purvā, jābūt īpaši piesardzīgam un atbildīgam.
Sargāsim mežu no ugunsgrēka
Interesantas mobilās aplikācijas, ko izmēģināt šovasar Latvijas dabā ko interesantu atradīs ikviens – te ar savu krāšņumu pārsteigs kāda brīnumskaista puķe, bet citviet ceļinieku priecēs kāds neskarts, brīnišķi zaļš nostūris meža ielokā, kur atveldzēties no lielpilsētas burzmas. Te visa kā ir tik daudz – atliek vien doties izzināšanas piedzīvojumā!
Interesantas mobilās aplikācijas, ko izmēģināt šovasar
Vasaras meža veltes zāļu tējām Mežs ir kā īsta bagātību krātuve, tēlaini izsakoties – dabas lielveikals. Tur var rast ne tikai pārtikā noderīgas ogas un medījumus, bet arī malku, kas ziemā sasildīs, un dabīgus ārstniecības līdzekļus, kas palīdz pret dažādām kaitēm. Paveries apkārt un jau vasarā ievāc šīs vērtīgās lietas, kas ziemas sezonā lieti noderēs!
Vasaras meža veltes zāļu tējām