Desmit zīmīgi citāti. Popmūzikas karalienei Madonnai – 60 Ceturtdien, 16. augustā, apaļu jubileju svin viena no mūsdienu popkultūras ikonām – dziedātāja Madonna, kurai šajā dienā aprit 60. Par godu šim notikumam "Skats" piedāvā nelielu jubilāres spilgtāko un trāpīgāko citātu izlasi.
Desmit zīmīgi citāti. Popmūzikas karalienei Madonnai – 60
Gandrīz reklāmraksts jeb Stāsts par dārgām fotokamerām un ko ar tām iesākt Pērn es biju Īslandē, kur ar lielu telefonu sataisīju smukas bildes. Daudzus tās pārsteidza, liekot domāt, ka visa maģija slēpjas telefonā – tā, protams, nav. Lai cik liels nebūtu kameras DXO cipars, daudz svarīgāks par to ir ierīces operators – fotografētājs. Lielākā daļa no mums gan nav lielos draugos ar fotogrāfijas mākslu, un galīgi netraucētu to pamācīties. Par pamācīšanos šoreiz arī stāsts.
Gandrīz reklāmraksts jeb Stāsts par dārgām fotokamerām un ko ar tām iesākt
Neticami kadri: modele pozē zem ūdens ar haizivīm Skaistu, bet tajā pašā laikā arī biedējušu kadru sēriju pasaulei sarūpējis amerikāņu fotogrāfs Kens Kīfers. Viņš Bahamās iemūžinājis drosmīgu modeli, kura zemūdens fotosesijā peldējusies kopā ar haizivīm.
Neticami kadri: modele pozē zem ūdens ar haizivīm
Foto: Padomju laika mantojums uz flīzēm Kauņas bāra tualetē Ja gadās būt Kauņā, ir vērts paviesoties radošo personību iecienītajā bārā "Galeria Urbana", kur labierīcības pārvērstas īpašā dizaina telpā, kas jau iemantojusi ārvalstu mediju uzmanību.
Foto: Padomju laika mantojums uz flīzēm Kauņas bāra tualetē
Foto: Arābu vīriešu neprātīgās izklaides uz ceļiem Jau vairākus gadus Saūda Arābijā lielu popularitāti iemantojusi kāda visai neprātīga izklaide – braukšana uz diviem riteņiem.
Foto: Arābu vīriešu neprātīgās izklaides uz ceļiem
Latviešu balerīna pozē jutekliskā fotosesijā baseinā Par jaunu bilžu sēriju parūpējusies atpazīstamību ieguvusī pašmāju fotogrāfe Jūlija Dmitrenko, kuras kontā ir gana daudz skaistu un juteklisku sieviešu fotosesiju.
Latviešu balerīna pozē jutekliskā fotosesijā baseinā
Foto: Kā Karostas forti izskatās pēc nobrukuma Janvārī vienā no iecienītākajiem tūristu objektiem Latvijā – Karostas Ziemeļu fortos – notika krasta nobrukums, kas mainīja ierastās ainavas, un "Skats" piedāvā aplūkot Liepājas fotogrāfa Edgara Poheviča uzņemtos kadrus.
Foto: Kā Karostas forti izskatās pēc nobrukuma
Neticami kadri: Bērni ar milzu lāci Maskavas mežos Ārvalstu mediju uzmanību iemantojusi Krievijas fotogrāfe Olga Baranceva, starp kuras iecienītākajiem modeļiem ir kāda ļoti īpaša būtne – milzu lācis.
Neticami kadri: Bērni ar milzu lāci Maskavas mežos
Spokaini foto: Pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā XXIII ziemas olimpisko spēļu gaidās ārvalstu mediju uzmanības centrā nonācis kāds pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā, kas licis uzdot jautājumu par olimpiskajām spēlēm celto būvju izmantošanu nākotnē.
Spokaini foto: Pamests slēpošanas kūrorts Dienvidkorejā
Labākās ar telefonu uzņemtās fotogrāfijas pasaulē Laiki, kad iespaidīgu fotogrāfiju uzņemšanai bija nepieciešama milzīga fotokamera, ir pagājuši uz neatgriešanos – ja ir vērīga acs, pietiek vien ar mobilo tālruni. To apliecina arī septītā ikgadējā konkursa "Mobile Photography Awards" uzvarētāju darbi, kas izvēlēti no aptuveni 7000 pērn tapušu foto no 65 pasaules valstīm. Fotogrāfijas vērtētas 19 kategorijās, un "Skats" piedāvā aplūkot pašus labākos kadrus katrā no tām.
Labākās ar telefonu uzņemtās fotogrāfijas pasaulē
Koka arhitektūra Latvijā Viena no Latvijas lielākajām vērtībām ir koks, kas ne vien rotā mūsu neatkārtojamās mežu un pļavu ainavas, bet arī nodrošinājis jumtu virs galvas mūsu senčiem. Arī šobaltdien koks nereti tiek izvēlēts par būvmateriālu dažādu celtņu būvniecībai, pārliecinoši pierādot savas vērtīgās un ilgtspējīgās īpašības. Šeit ir dažas no koka celtnēm, kas papildinājušas gan Latvijas vēsturiskās, gan modernās vietas.
Koka arhitektūra Latvijā
Interjera dekori no vasaras dabas veltēm Lai gan veikalu plauktos ir ļoti plašs dažādu dekoru piedāvājums, nekas mājoklī neieviesīs to patīkamo mājīguma un viegluma sajūtu, ko sniedz svaigi saplūktu pļavas ziedu aromāts un košums.
Interjera dekori no vasaras dabas veltēm
Piecas mežiem bagātākās pasaules metropoles Mēs patiesi varam lepoties ar kokiem bagātu valsti, jo vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem viena no lielākajām dabas vērtībām – meži. Taču ne visa pasaule ir mežu ieskauta, tādēļ arvien vairāk pasaules valstu mudina domāt par koku stādīšanu, parku iekārtošanu un attīstīšanu pilsētās. "MIT Senseable City Lab", sadarbojoties ar Pasaules Ekonomikas forumu, ir izveidojuši vietni "Treepedia", kur iepazīties ar zaļākajām un kokiem bagātākajām metropolēm. Uzzini, kuras no pasaules lielpilsētām var lepoties ar visplašāko mežu un koku teritoriju, tādējādi sasniedzot augstākos "Green View" jeb "Zaļā skata" indeksus(GVI).
Piecas mežiem bagātākās pasaules metropoles
Ko iepīt Līgo vainagā? Viens no vasaras saulgriežu būtiskākajiem rituāliem ir vainaga pīšana. Vainags simbolizē mūžību un sauli – tas ir maģisks aplis, kas tā nēsātāju pasargā no nelaimes un visa ļaunā, vienlaikus sniedzot spēku – kā garīgu, tā fizisku. Izvēloties ziedus, ko iepīt vainagā, ir vērts piedomāt pie to simboliskās nozīmes, atrodot sev nepieciešamo un piemēroto. Lai arī "visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā", uzzini, kuras Jāņu zāles iederētos tavā Līgo vainagā. Un atceries – lai vainagā iepītais spēks un vērtības patiešām darbotos, tas ir jāpin pašam tā nēsātājam – ar labām domām un skaidru prātu.
Ko iepīt Līgo vainagā?