Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju Vai arī ticēsi. Kā gribi. Neko TĀDU jau es nenobildēju. Visu to pašu, ko citi tūristi. Ūdeni, tvaikus, ledu (tātad ūdeni trīs dažādos agregātstāvokļos), televizoru, zirgus, automobiļus. Ziemeļblāzmu nenobildēju, jo dikti miegs nāca. Ā, vēl es nobildēju lidmašīnu, koka pufinu un pats sevi.

Virsraksts ir ne tikai bezkaunīgi intriģējošs, bet ari nepatiess, jo, protams, ka, braucot uz Islandi, es paņēmu līdz arī fotokameru. Veselas divas. Taču šis ir stāsts par telefonu. Augustā "Samsung" mani aizveda uz Ņujorku, kur izvizināja ar helikopteri, piebaroja ar hamburgeriem un iedeva testēšanai jauno "Note 8" – telefonu, kuram ir trīs fotokameras. Viena priekšā, divas aizmugurē. Pats ražotājs uzstāj, ka tās ir teju pašas labākās telefonā iebūvētās fotokameras, tāpēc nolēmu tās notestēt mazliet interesantāk, nekā aizejot uz Arkādijas parku meklēt pīles, zīles un mīlnieku atslēdziņas.

Šis raksts un šis brauciens uz Islandi ir tapis bez telefona ražotāja atbalsta un tas nav jāuzskata kā konkrētā telefona slavinājums. Mans galvenais mērķis bija pārbaudīt pašam, vai mēs jau esam sasnieguši to tehnoloģiju līmeni, kad telefons var kalpot kā otrā kamera fotogrāfam vai pirmā (un vienīgā) kamera parastajam ceļotājam. Visi attēli uzņemti ar "Note 8" un apstrādāti aplikācijā "Lightroom".

"Delfi" fotoredaktors Kārlis Dambrāns.
Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju
Desmit vārdi, kas palīdzēs tev saprast latviešu jauniešus Ja ikdienā nesaskaries ar īpaši daudz jauniešiem, tad ļoti iespējams, ka arī tevi bieži nomāc jautājums "Ko viņi tikko pateica?". Tas nav nekas traks vai apkaunojošs, jo valoda ir mūžīgi mainīgā stadijā. Tas ir pavisam loģiski, ka 2017. gadā neviens vairs sarunvalodā neizmanto tādus teicienus, ko dzirdējām 2007., 1997. vai 1987. gadā. Mēs izglītosim lasītājus ar desmit šā brīža populārākajiem slenga vārdiem Latvijā, lai arī tu būtu vienā solī un vienā vārdā ar jauno paaudzi.
Desmit vārdi, kas palīdzēs tev saprast latviešu jauniešus
No slepenas mīlas ligzdiņas apsēstā rēgā: kāda Japānas moteļa stāsts Pamestām viesnīcām piemīt savs noslēpumains šarms, un cilvēki ar labu fantāziju var iedomāties, kas tik viss šajās istabiņās nav noticis. Piesardzīgākie gan visu aizmirstām vietām met lielu līkumu.
No slepenas mīlas ligzdiņas apsēstā rēgā: kāda Japānas moteļa stāsts
Rudens purva takās Kas teicis, ka purvā ir drūmi vai skumji? Kāpēc pasakās stāsta, ka purvu par savu mājvietu izvēlējies velns? Drīzāk šķiet, ka te dzīvo labais purva burvis, kurš rūpējas, lai viņa valdījumos nekad netrūktu ne niansētu krāsu, ne īpašu rūgteno smaržu, lai te labi justos visa dzīvā radība, kas par savām mājām izvēlējusies tieši purvu. Aicinām rudenīgā pastaigā pa purvu sausām kājām, jo purvos ir uzbūvētas dēļu laipas un izveidotas dabas takas. Rudenī purvs ir visbagātākais gan ar krāsām, gan putnu balsīm, gan arī ogām un sēnēm.
Rudens purva takās
Ļaujoties Vidzemes vilinājumam Vai esat gatavi dabas izbraucienam uz Vidzemes pusi? Piedāvājam vienas dienas maršrutu uz Vidzemi, kurā ieplānoti tikai bezmaksas objekti un galvenokārt vietas tuvāk dabai. Maršruts: Rīga – Inčukalna velnala - Pīļezers – Riebiņu ezers – Zilaiskalns – Bauņu parks – Purezera dabas taka – Ķirbižu meža taka – atpūtas vietas "Vasas" – Rīga. Kopā nepilni 300 km.
Ļaujoties Vidzemes vilinājumam
Piešķir spilgtumu un dzīvesprieku savam dārzam Vārds "bārbele" daudziem noteikti asociējas ar saldeni skābu ledenes konfekti, bet vai zināt, ka tas ir košs un krāsains krūms? Lai uzzinātu vairāk par bārbelēm, trešdien, 6. septembrī ikviens ir aicināts apmeklēt "Bārbeļu dienu" Latvijas valsts mežu (LVM) vēstniecībā Rīgā, Vaiņodes ielā 1 un iepazīt septembra krāšņāko krūmu – bārbeli. Pastāstīsim, ko pasākuma dienā varēsiet redzēt un piedzīvot, kas ir bārbeles, kā tās audzē un kā tās iespējams izmantot.
Piešķir spilgtumu un dzīvesprieku savam dārzam
Modernā koka arhitektūra Latvijā Koka mājas parasti asociējas ar pagājušajā gadsimtā un vēl senāk būvētām ēkām. Tomēr arī mūsdienu jaunākajos arhitektūras projektos arvien biežāk tiek izmantots koks un radīti ievērības cienīgi arhitektūras risinājumi. Rakstā apkopoti koka arhitektūras paraugi tepat Latvijā, pierādot, ka koks kā būvniecības materiāls ir gudra un moderna izvēle.
Modernā koka arhitektūra Latvijā
VIDEO eksperiments: koka un mūra māju ugunsdrošība No slavenās animācijas filmas mēs zinām, ka sivēns drošībā no vilka ir tikai mūra mājā. Bet kā ir nevis pasaku pasaulē, bet reālajā dzīvē, ja vilku simboliski pielīdzinām ugunsgrēkam? Vai tiešām Latvijas iedzīvotājs ugunsgrēka gadījumā var justies droši tikai mūra mājā? Pateicoties vēl nebijušam eksperimentam*, kurš turklāt iemūžināts video, nu varam droši atbildēt, ka patiesībā atbilstoši uzcelta koka māja var būt tikpat ugunsdroša kā no cita materiāla būvētā.
VIDEO eksperiments: koka un mūra māju ugunsdrošība
1. septembra pirmklasnieku Leiputrija Tērvetē Ik gadu AS "Latvijas valsts meži" (LVM) dabas parks Tērvetē un pasakainā meža sadarbības partneri sumina pašus mazākos skolēnus, kuri uzsāks skolas gaitas! Lai iepriecinātu mazos pirmklasniekus un padarītu pirmo septembri viņiem īpašu, LVM dabas parks Tērvetē sarūpējis dažādus pārsteigumus.
1. septembra pirmklasnieku Leiputrija Tērvetē
Meža veltes skaistumkopšanā Skaistumkopšanā var izmantot teju jebko – vieni ņem talkā virtuvē atrodamos produktus, bet citi vairo skaistumu ar dabas veltēm. Un patiesi, daudzas no šīm metodēm darbojas pat labāk nekā kosmētikas veikalos nopērkamās maskas vai skrubji. Arī mežā var atrast produktus, kas ir izmantojami skaistumkopšanā. Rakstā apkopotas meža veltes, kuras izmanto ikdienas sejas un ķermeņa kopšanā.
Meža veltes skaistumkopšanā
Meža upes un ezeri Latvijā Latvijas mežos atradīsi ne mazums upju un ezeru, kas atrodas meža vidū un aicina pie sevis klusuma un dabas skaistuma baudītājus. Rakstā uzskaitītas vairākas mežu ieskautas upes un ezeri, kur vērts atpūsties un baudīt dabas ainavas.
Meža upes un ezeri Latvijā
Meža veltes, kas noderēs dekorāciju veidošanā Rudens ir piemērotākais gadalaiks, lai dotos mežā un ievāktu materiālus, ar ko bērniem gan izpausties skolās un pulciņos, gan arī pašiem izdekorēt māju.
Meža veltes, kas noderēs dekorāciju veidošanā
Eiropas zaļā zelta lielvalstis Došanās uz mežu daudziem no mums ir pavisam pašsaprotama lieta. Varam sevi uzskatīt par veiksminiekiem, jo vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas klāj meži, kuros varam gan atpūsties, gan strādāt! Taču – vai arī citas valstis var lepoties ar saviem mežiem tāpat kā mēs? Šoreiz uzmanību pievēršam tām Eiropas valstīm, kuras uzskatāmas par mežiem bagātākajām.
Eiropas zaļā zelta lielvalstis
Desmit šī gada pelnošākie aktieri pasaulē Žurnāls "Forbes" publicējis šī gada pelnošāko aktieru sarakstu, un tā pirmajā pozīcijā gozējas Holivudas zvaigzne Marks Valbergs, ieņemot pērnā gada līdera Dveina Džonsona vietu.
Desmit šī gada pelnošākie aktieri pasaulē