Neticami kadri: modele pozē zem ūdens ar haizivīm Skaistu, bet tajā pašā laikā arī biedējušu kadru sēriju pasaulei sarūpējis amerikāņu fotogrāfs Kens Kīfers. Viņš Bahamās iemūžinājis drosmīgu modeli, kura zemūdens fotosesijā peldējusies kopā ar haizivīm.
Neticami kadri: modele pozē zem ūdens ar haizivīm
Foto: Padomju laika mantojums uz flīzēm Kauņas bāra tualetē Ja gadās būt Kauņā, ir vērts paviesoties radošo personību iecienītajā bārā "Galeria Urbana", kur labierīcības pārvērstas īpašā dizaina telpā, kas jau iemantojusi ārvalstu mediju uzmanību.
Foto: Padomju laika mantojums uz flīzēm Kauņas bāra tualetē
Kas jāzina par sulu tecināšanu Tikpat naski kā uz sēņošanu rudenī latvieši ir arī uz sulu tecināšanu. Dabiskās, uzturvielām un vitamīniem bagātās koku sulas ir lielisks līdzeklis imunitātes stiprināšanai, labsajūtas uzlabošanai, kā arī labs enerģijas avots, kuru, pareizi uzglabājot, var lietot vēl ilgi pēc sulu laika beigām. Taču, sulas tecinot, jāņem vērā vairāki svarīgi priekšnoteikumi, lai nenodarītu pāri kokam.
Kas jāzina par sulu tecināšanu
Neticami kadri: Bērni ar milzu lāci Maskavas mežos Ārvalstu mediju uzmanību iemantojusi Krievijas fotogrāfe Olga Baranceva, starp kuras iecienītākajiem modeļiem ir kāda ļoti īpaša būtne – milzu lācis.
Neticami kadri: Bērni ar milzu lāci Maskavas mežos
Pavasara atpūta pie ūdens: kur laivot? Latvija ir upēm un ezeriem pārpilna, un tos apskatīt interesanti ir ne tikai vasarā, bet arī pavasarī, kad daba mostas, atlido putni un upēs ūdens līmenis ir pietiekami augsts, lai varētu doties laivu braucienā. Lai dotu iedvesmu pavasara izbraucienam ar laivām, esam apkopojuši vietas, uz kurām var doties gan aktīvi atpūsties pie dabas, gan laiski un mierīgi izbaudīt dabas skaistumu.
Pavasara atpūta pie ūdens: kur laivot?
Kur pasaulē var atrast Latvijā ražotos koka saplākšņus Tehnoloģijām un zināšanām attīstoties, pasaulē koksni sāk izmantot arvien plašāk būvniecībā, auto industrijā, enerģētikā un ķīmiskajā rūpniecībā, kā arī daudz kur citu. Latvijas potenciāls koksnes izmantošanai un apstrādei ir liels, un jau pašreiz Latvijā tiek ražoti materiāli, kurus izvēlas pasaules lielvalstis un pasaulē pazīstami zīmoli. Latvijai ir ar ko lepoties, tāpēc esam sagatavojuši nelielu sarakstu ar zīmoliem un valstīm, kuras jau pašreiz izmanto Latvijā ražotos saplākšņus jeb finierus.
Kur pasaulē var atrast Latvijā ražotos koka saplākšņus
Pieci košumstādi jūsu dārzam Ko jūs atbildētu uz jautājumu – ar ko jums asociējas pavasaris? Ar cīruļa treļļiem gaisā, baltajām vizbulītēm, garākām dienām un vēl daudzām citām pārvērtībām dabā? Bet ikvienam, kam ir dārzs, dārziņš, balkons vai vienkārši "zaļie īkšķīši", pavasaris asociējas ar stādīšanas, rakšanas un laistīšanas laiku. Lai neapjuktu lielajā stādu klāstā, esam sagatavojusī šī pavasara stādu TOP 5 no LVM kokaudzētavās pieejamā klāsta.
Pieci košumstādi jūsu dārzam
Uz avotu pēc veselības Urdzoši strauti, tērcītes un avoti ir pavasara vēstneši. Bet kas ir avots? Par avotiem sauc vietas, kur no pazemes dabiski izplūst ūdens straume jeb zemes virsū iznāk ūdens nesējslānis. Kopumā Latvijā ir uzskaitīti vairāk nekā 2400 dabiski, nepārveidoti avoti. Latviešu tautas ticējumi vēsta par avotu dziedniecisko spēku un to nozīmi senatnē. Arī mūsdienās cilvēki avota dzidrajā ūdenī vēlas smelt skaistumu un veselību. Dodies uz kādu pēc malka veldzes un riekšavas smukuma!
Uz avotu pēc veselības
Dendroloģiskie jeb mākslīgi veidotie parki Latvijā Skaisti ir mūsu priežu, egļu un jaukto koku meži, bet Latvijā ir sastopami gandrīz deviņdesmit introducēto sugu stādījumi, kuros var sastapt kokus un krūmus, kuriem dabiskā dzīves vieta ir citās zemēs. Vēsturiski šādi parki izveidojušies ap muižām vai ir iekārtoti kā speciālas eksotisko koku audzes. Koki bieži ir stādīti alejās vai parkos, kuri papildināti ar milzu dižakmeņiem. Esam izveidojuši sarakstu ar parkiem, kuros var apskatīties "svešzemju ieceļotājus".
Dendroloģiskie jeb mākslīgi veidotie parki Latvijā
Jaunākās tendences koka izmantošanai interjerā Ne velti ir teiciens, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Arī interjera dizaineri no jauna atklāj koksnes siltumu un skaistumu, atrodot arvien jaunus veidus, kā koku izmantot interjera apdarē. Veiksmīgi apstrādāts un pareizi izmantots koks atdzīvinās katru telpu un sniegs tik patīkamo koka smaržu. Lai iedvesmotu koka izmantošanai interjerā, esam apkopojuši jaunākās tendences, ko iesaka interjera dizaineri.
Jaunākās tendences koka izmantošanai interjerā
Mežs arī uzvārdos Skatoties uz izplatītākajiem mūsdienu uzvārdiem, varam redzēt, ka latvietis jau senatnē ir lepojies ar saviem mežiem un arī uzvārdu bieži vien meklējis mežā. Kuru koku nosaukumi uzvārdos izmantoti visbiežāk un kāpēc? Esam sagatavojuši mazu ieskatu uzvārdu rašanās vēsturē un izplatītāko meža vārdu lietojumā.
Mežs arī uzvārdos
Meža atjaunošana pavasarī – kā tas notiek? Mežs fotosintēzes procesā darbojas kā atmosfēras oglekļa piesaistītājs un skābekļa ražotājs, līdz ar to mežam ir nozīmīga loma gaisa tīrības nodrošināšanā. Ilgtspējīgi apsaimniekotā mežā oglekļa uzkrāšanās nekad neapstājas, jo jaunie kociņi aizstāj vecos, kas skābekli vairs ražot nespēj un tiek nocirsti. Lai planētai tik nozīmīgais process turpinātos, AS "Latvijas valsts meži" pavasarī uzsāk meža atjaunošanu, kas, prasmīgi veikta, ļaus ievākt koksnes ražu mūsu bērniem, mazmazbērniem un mazmazbērniem, gluži kā mūsu vecvecāku izaudzēto koksnes ražu šodien ievācam mēs. Šajā rakstā piedāvājam ielūkoties, kā notiek meža atjaunošana pavasarī!
Meža atjaunošana pavasarī – kā tas notiek?
Kuras pavasara meža puķes drīkst plūkt? Pavasarī mežā varam atrast dažādas savvaļas puķes. Ieraugot dabas krāšņumu pēc vienmuļās ziemas, katram gribējies noplūkt pirmos vasaras vēstnešus un nest mājās. Lai nezināšanas dēļ nenodarītu pāri kādam augam, kuru savvaļā varam sastapt reti, iepazīsties ar pazīstamāko pavasara meža ziedu ceļvedi.
Kuras pavasara meža puķes drīkst plūkt?
Svinēsim Lieldienas un pavasari mežā Lieldienas ir skaistākie un jaukākie pavasara svētki ar krāsainām olām, šūpošanos un podu dauzīšanu. Aicinām šos gaišos svētkus un dabas atmodu svinēt kopā, apmeklējot kādu pavasara notikumu "Mammadaba" objektos.
Svinēsim Lieldienas un pavasari mežā