Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju Vai arī ticēsi. Kā gribi. Neko TĀDU jau es nenobildēju. Visu to pašu, ko citi tūristi. Ūdeni, tvaikus, ledu (tātad ūdeni trīs dažādos agregātstāvokļos), televizoru, zirgus, automobiļus. Ziemeļblāzmu nenobildēju, jo dikti miegs nāca. Ā, vēl es nobildēju lidmašīnu, koka pufinu un pats sevi.

Virsraksts ir ne tikai bezkaunīgi intriģējošs, bet ari nepatiess, jo, protams, ka, braucot uz Islandi, es paņēmu līdz arī fotokameru. Veselas divas. Taču šis ir stāsts par telefonu. Augustā "Samsung" mani aizveda uz Ņujorku, kur izvizināja ar helikopteri, piebaroja ar hamburgeriem un iedeva testēšanai jauno "Note 8" – telefonu, kuram ir trīs fotokameras. Viena priekšā, divas aizmugurē. Pats ražotājs uzstāj, ka tās ir teju pašas labākās telefonā iebūvētās fotokameras, tāpēc nolēmu tās notestēt mazliet interesantāk, nekā aizejot uz Arkādijas parku meklēt pīles, zīles un mīlnieku atslēdziņas.

Šis raksts un šis brauciens uz Islandi ir tapis bez telefona ražotāja atbalsta un tas nav jāuzskata kā konkrētā telefona slavinājums. Mans galvenais mērķis bija pārbaudīt pašam, vai mēs jau esam sasnieguši to tehnoloģiju līmeni, kad telefons var kalpot kā otrā kamera fotogrāfam vai pirmā (un vienīgā) kamera parastajam ceļotājam. Visi attēli uzņemti ar "Note 8" un apstrādāti aplikācijā "Lightroom".

"Delfi" fotoredaktors Kārlis Dambrāns.
Es aizbraucu uz Islandi ar telefonu, un tu neticēsi, ko es nobildēju
Dramatiski foto: Mirklis pēc izvarošanas Britu fotogrāfe Elisa L. Janakone, kura pati savulaik izvarota, nolēmusi palīdzēt tiem, kuri arī seksuāli izmantoti, īstenojot unikālu, ļoti skaistu un skumju fotoprojektu "Rape's Aftermath" ("Izvarošanas atbalss").
Dramatiski foto: Mirklis pēc izvarošanas
Vai vari atrast šajās fotogrāfijās kailas meitenes? Savu vērīgumu var pārbaudīt ne tikai meklējot dažādās bildītēs paslēptus dzīvnieciņus, bet arī krietni vien tīkamākus "objektus" – pilnīgi kailas jaunkundzes.
Vai vari atrast šajās fotogrāfijās kailas meitenes?
Maģiski foto: Trauslā robeža starp sapni un realitāti Sapņu pasaulē viss ir iespējams – sapņotājus un viņu piedzīvojumus neierobežo fizikas likumi, ļaujot gan lidot, gan atrasties visneiedomājamākajās vietās un piedzīvot visīpatnākos paradoksus.
Maģiski foto: Trauslā robeža starp sapni un realitāti
Tūristu postītā ainava Černobiļā – viltotā 'Instagram' realitāte Kopš plašākai publikai ir pieejama Černobiļas slēgtā zona, medijos ir izskanējušas runas, ka tūristi lēnām, bet pamatīgi iznīcina pilsētas noskaņu. Proti, tā tiek 'pielabota' smukām bildēm, tādējādi izjaucot lietu dabisko kārtību. Šajā pavasarī viesojoties Pripjatā un tās apkaimē, Skats.lv uzdevums bija pārliecināties par 'fotogrāfiem draudzīgo' kadru eksistenci.
Tūristu postītā ainava Černobiļā – viltotā 'Instagram' realitāte
Radioaktīvās Černobiļas tualetes, kas stāv pamestas 30 gadus Kā jau aprakstīts 'Delfi' reportāžā no Černobiļas slēgtās zonas, tūristu grupas gids Džonijs radioaktīvās pilsētas viesiem solīja parādīt ļoti vecu un interesantu tualeti uz robežpunkta. Kaut arī šis īsti nebija iemesls, kāpēc braucām uz Ukrainu, jutām dziļu vilšanos, ka solījums netika piepildīts. Tāpēc Skats.lv speciālkorespondents Černobiļā izlēma, ka bez ateju bildēm kabatā mājās nebrauks un visas ekskursijas gaitā tika iemūžināti radioaktīvie podi.
Radioaktīvās Černobiļas tualetes, kas stāv pamestas 30 gadus
Novijurengoja: Krāsainas mājas, priecīgi cilvēki un mūžīgs sasalums Novijurengoja ir tikai maķenīt jaunāka par Sandi Ozoliņu. Tā ir dibināta 1975. gadā pēc tam, kad reģionā tika atklāts viens no lielākajiem gāzes laukiem Krievijā. Neskatoties, ka Novijurengoja lepni nes titulu "gāzes galvaspilsēta", tā tomēr nav izcakota zeltā un platīnā, tā ir brutāla PSRS laikā radīta pilsēta, kurā spēj izdzīvot tikai īstenas krievu sirdis un polārlapsas. Iedomājieties tik, ziema Novijurengojā ilgst pat 9 mēnešus.
Novijurengoja: Krāsainas mājas, priecīgi cilvēki un mūžīgs sasalums
Krievu programmētājs dod iespēju ielūkoties kukaiņu acīs Krievu programmētājs Vasīlijs Meņšovs mājas apstākļos ir radījis neticamas kvalitātes fotogrāfijas ar insektiem, kuri atgādina briesmoņus no zinātniskās fantastikas filmām. Fotogrāfijās ir pievērsta īpaša uzmanība detaļām, kuras nav iespējams pamanīt ar neapbruņotu aci. Lielākā daļa fotogrāfiju uzņemtas Vasīlija mājās Maskavā, taču, lai realizētu projektu, viņš devies tālos ceļojumus, pat līdz Bali, Tenerifei un Barselonai.
Krievu programmētājs dod iespēju ielūkoties kukaiņu acīs
Korpulentā karaliene Marija II visā savā krāšņumā 2003. gadā tika pabeigts pasaulē lielākais pasažieru kuģis - Karaliene Marija II. Šis kuģis ir tik milzīgs, ka savos izmēros pārspēj pat leģendāro Titāniku. Savā vojāžā no Lielbritānijas uz Austrāliju, kuģim piestājot Sidnejas krastos, tas radīja iespaidīgu skatu. Augstumā pārspējot Sidnejas operas namu, tas pilsētas iedzīvotājus priecēja ar savu klātbūtni, kas neapšaubāmi nes līdzi patiesi karalisku vibrāciju.
Korpulentā karaliene Marija II visā savā krāšņumā
Arhīva foto: Sieviešu skaudrā darba diena pirms 100 gadiem Tikai, kad 20. gadsimts lēnām sāka ieskrieties, sievietes sāka iegūt pirmās tiesības, jo līdz šim nekur tālāk par verandu ar slotu rokās dāmas netika laistas. Darbs rūpnīcās, ofisos, tiesības vēlēt - tās visas bija privilēģijas, kas pienācās tikai vīriešiem. Kad šīs tradīcijas sāka mainīties, tā laika fotogrāfiem bija ļoti aizraujoši iemūžināt sievietes jaunā vidē, tas bija tikpat ekskluzīvi kā nofotogrāfēt pingvīnu sauļojamies zem palmas.
Arhīva foto: Sieviešu skaudrā darba diena pirms 100 gadiem
Kosmosa kovboji atgriežas no garas misijas ar brīnišķīgām fotogrāfijām Agrā marta rītā, pēc divus gadus gara kosmosa izpētes brauciena, Kazahstānā piezemējies kosmoskuģis ar NASA astronautiem, kuri visu šo laiku bija pavadījuši, ievācot svarīgus datus par Visumu. Protams, ka visu dienu nav iespējams vākt informāciju par neaptveramo kosmosu, vajag atpūsties un nodoties saviem hobijiem, piemēram, selfiju taisīšanai un ziemeļblāzmas piefiksēšanai.
Kosmosa kovboji atgriežas no garas misijas ar brīnišķīgām fotogrāfijām
Spēcīgi foto: Dzemdību process mākslas fotogrāfes acīm Fotomāksliniece Andžela Gallo izvēlējusies ļoti netipisku un izaicinošu specialitāti - dzemdību procesa fotogrāfēšanu. Jaunas dzīvības nākšana pasaulē ir vienreizējs brīdis, taču tajā pašā laikā tas ir smags un uztraukumu pilns brīdis jauno vecāku dzīvēs. Andželas darbi ir patiesi, dziļi un izaicinoši, liekot skatītājam uzdot jautājumu - vai tā ir māksla vai kaut kas, kas būtu jāpatur palātā.
Spēcīgi foto: Dzemdību process mākslas fotogrāfes acīm
Nokauti kā pajūga lopi: Pamesti četr-riepainie draugi Provosts Kenets ir 30 gadus vecs fotogrāfs no Beļģijas, kura mīļākais hobijs ir pilsētvides izpēte, liekot akcentu uz pamestām vietām. Bieži vien cilvēku rīcība var būt nežēlīga un mūsu četr-riepainie draugi tiek pamesti likteņa varā, kad saimnieki dodas uz ārzemēm vai arī tiek iemainīti pret jaunāka gada gājuma modeļiem. Fotogrāfs savos ceļojumos ir redzējis daudz nežēlību un apkopojis šos pamestos mīluļus skaistā foto projektā.
Nokauti kā pajūga lopi: Pamesti četr-riepainie draugi
Agrāk nepublicētas 'National Geographic' fotogrāfijas Projekts ar nosaukumu 'Found' jeb 'Atrasts' tika izveidots 2013. gadā. Tā autoru mērķis ir pavisam vienkāršs - piedāvāt plašākai sabiedrības daļai izcilus izdevuma 'National Geographic' darbus, kas dažādu iemeslu dēļ nav publicēti, taču neskatoties uz to, tie sevī ietver patiesu skaistumu un dziļumu. Nesen dienas gaismu ieraudzīja kārtējā fotogrāfiju porcija, kas līdz šodienai bija gulējusi arhīvu tumšākajos nostūros.
Agrāk nepublicētas 'National Geographic' fotogrāfijas