Iekšlietu ministrija uzsāka pārbaudi pagājušajā mēnesī pēc Vaikules paziņojuma, ka ne par kādu honorāru nedosies koncerttūrē uz Krievijas anketēto Krimu, jo eiropiešiem tas ir aizliegts.

Ministrija nav atradusi iemeslu dziedātājas saukšanai pie administratīvās atbildības par migrācijas likumdošanas pārkāpumiem.

"Es esmu ļoti priecīgs, ka Vaikules apzinīgums un uzticība tiesiskajām vērtībām palikušas nemainīgas neatkarīgi no viņas mītnes valsts. Iekšlietu ministrijas darbību operativitāte ļauj izbeigt histēriju, kas tika sarīkota sakarā ar dziedātājas nesenajiem izteikumiem preses konferencē Odesā," paziņoja ministrijas Maskavas pārvades sabiedriskās padomes loceklis Aleksandrs Haminskis, pēc kura prasības arī tika veikta pārbaude.

Jau vēstīts, ka augustā preses konferencē Odesā, atbildot uz izdevuma "Думская" reportiera Dmitrija Žogova jautājumu, vai Laima piekristu uzstāties Krimā, ja viņa tiktu uzaicināta, dziedātāja pateica kategorisku nē, savu nostāju pamatojot ar to, ka eiropiešiem aizliegts braukt uz Krimu.

Vaikules teiktais izraisīja plašu ažiotāžu kaimiņzemes medijos, un vēlāk intervijā kanāla NTV raidījumā "Центральное телевидение" dziedātāja skaidroja, ka viņas vārdi preses konferencē ir kļūdaini interpretēti un izkropļoti, jo viņa nevis teikusi, ka nevēlas braukt uz Krimu, bet gan, ka likums viņai liedz to darīt.

"Kad man prasīja, vai es brauktu uz Krimu, ja mani ielūgtu, es atbildēju, ka mums tas ir aizliegts. Mani tracina cilvēki, kuri ir pārāk slinki, lai paskatītos internetā, vai man ir vai nav taisnība, un sāk skaļi runāt, un neglīti uzvesties. Viss, ko es pateicu, bija – nē, likums mums to aizliedz. Un tā ir taisnība," toreiz sacīja Laima.