Septembra beigās ardievas skatītājiem teiks piecus gadus LNT rādītais raidījums Tautas balss, bet tā vietā telekanāls piedāvās jaunu - Labvakar, Latvija!. Pēdējos gados TV ekrānos nomainījušies vairāki skatītāju iecienīti raidījumi, turklāt ne visi pazuduši tik mierīgi - ar skaļām domstarpībām starp Latvijas Televīziju un raidījuma vadītāju tika izbeigts Kas notiek Latvijā?, bet ar raidījuma Skats no malas vadītāju Kārli Streipu līgums lauzts "ētisku iemeslu dēļ".

Zīmīgi, ka katrā televīzijā visilgāk pastāv ziņu raidījumi, taču daudzi no tiem, gadiem ejot, parādījušies un pazuduši, vai piedzīvojuši transformācijas. Mūsu senākais ziņu raidījums tikai nedaudz atpaliek no pasaules ilgāk rādītajiem TV šoviem, taču senākās joprojām rādītās izklaides, kultūras un citu veidu pārraides radušās pēc neatkarības atgūšanas, kā arī līdz ar komerciālo televīziju ienākšanu Latvijā.

Lielākā daļa patlaban aktuālo raidījumu radušies salīdzinoši nesen. Tā, piemēram, tādas šķietami ierastas zilo ekrānu vērtības kā De facto un 100 g kultūras ir vien septiņus gadus veci. Vienlaikus jāatzīmē, ka savulaik skatītāju atmiņā būtiskas pēdas atstājušie Gribi būt miljonārs? un Savādi gan ēterā bija vēl īsāku laiku. Tāpat Latvijas telekanālos uz brīdi izpeldējuši neskaitāmi viendienīši jeb raidījumi, kuri ēterā nenoturas ilgāk par gadu.

Vecākie raidījumi Latvijas TV ēterā*:

*Ilglaicīgāko raidījumu saraksts izveidots, balstoties uz LTV, LNT un TV3 pārstāvju sniegtajiem datiem.