Jaunais teātra vadītājs amata pienākumus uzsāks pildīt šā gada 27. jūnijā.

''Komisija atzinīgi novērtēja Jāņa Vimbas iegūto izglītību ekonomikā, to, ka šī izglītība likta lietā arī vairākās darba vietās gan valsts, gan privātajā sektorā, un, protams, arī aktiera un režisora arodos iegūtās zināšanas un prasmes Nacionālajā teātrī. Vadot teātri, lieti noderēs gan zināšanas ekonomikā, gan lieliska izpratne par teātra ikdienas darbu,'' pamato nominācijas komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone. Viņa akcentē, ka Vimba konkursā spējis piedāvāt arī spēcīgāko vīziju par Nacionālā teātra turpmākās piecgades darbību un attīstību.

''Ļoti būtiski, ka Nacionālā teātra vadību varēsim uzticēt profesionālim, kurš ilgus gadus strādājis šajā teātrī un pārzina to no iekšienes – labi izprot gan mākslinieciskās darbības specifiku, gan pazīst radošo un tehnisko kolektīvu,'' atzīmē nominācijas komisijas loceklis, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis Zigmars Liepiņš.

Jānis Vimba kopš 2007. gada ir Nacionālā teātra aktieris; veidojis režijas darbus šajā pat teātrī kopš 2009. gada. Vimba vadījis teātra radošo grupu un izstrādājis māksliniecisko konceptu teātra dalībai akcijās ''Baltā nakts un ''Muzeju nakts,'' kā arī piedalījies apbalvojuma ''Spēlmaņu nakts'' koprežijā. Tāpat Vimba ir strādājis arī Finanšu ministrijā pie valsts budžeta izdevumu prognožu sagatavošanas un Pašvaldību lietu pārvaldē, piedaloties valsts teritoriālās reformas izstrādē.

Jānis Vimba absolvējis Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultāti, savukārt Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) ieguvis bakalaura grādu mākslās. Jaunais NT valdes loceklis šobrīd LKA turpina maģistrantūras studijas teātra mākslā.

Pieteikumus NT valdes locekļa amatam izvērtēja īpaši izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus veica KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas locekļu pienākumus – VSIA ''Latvijas Nacionālā opera un balets'' valdes loceklis Zigmars Liepiņš, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, KM Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija un neatkarīga eksperte – biedrības ''Latvijas Jaunā teātra institūts'' valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore – Zane Kreicberga.

Konkurss 2018. gada 30. janvārī tika izsludināts oficiālajā izdevumā ''Latvijas Vēstnesis'', kā arī KM mājas lapas sadaļā Vakances; pieteikumu iesniegšanas termiņu konkursa nominācijas komisija lēma pagarināt līdz šā gada23. martam; konkursā savas kandidatūras pieteica un tika izvērtēti deviņi pretendenti.

Jau ziņots, ka līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis, noslēdzot savu otro amata termiņu, nolēma vairs atkārtoti nekandidēt uz šo amatu un kopš 2017. gada 15. decembra pilda teātra izpilddirektora amata pienākumus. Rubenis Nacionālo teātri vadīja no 2006. gada pavasara.