Notikumā piedalīsies divdesmit deviņi Latvijas ērģelnieki no visiem Latvijas novadiem, kā arī solisti. Mūziķi ir apvienojušies, lai glābtu Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeles (1913), kas ir trešās lielākās četru manuālu vēsturiskās ērģeles Latvijā. Ērģeles ar 56 reģistriem ir uzbūvējusi slavenā "E.F.Walcker&co" ērģeļbūves firma. Vairākus gadu desmitus šīs ērģeles neskan, jo ir nepieciešama restaurācija.

Savulaik Liepājas Svētās Annas baznīcā notika aktīva koncertdarbība, kuras aizsācējs bija izcilais latviešu komponists Alfrēds Kalniņš. Ērģeles ir īpašas ar tālskani (ierīce, ar kuras palīdzību ērģeļu skaņa tiek aizvadīta līdz altārim). Baltijā ir tikai divi šāda tipa instrumenti ,un abi ir uzbūvēti Latvijā – Liepājā un Slokā.

Simboliski otrajos Vēsturisko ērģeļu svētkos Latvijas ērģelnieki aicinās ziedot šim unikālajam instrumentam, atskaņojot latviešu un ārzemju ērģeļmūziku ar Rīgas Doma baznīcas instrumentu, kas ir šo ērģeļu vecākā māsa.

Projekta laikā būs apskatāma bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde "Mana ērģeļu zeme'', kas tapusi sadarbībā ar Latvijas mākslas skolām 2017.gadā. Izstāžu veidošanā ņēma dalību vismaz 200 bērni un jaunieši. Klausītājiem būs ekskluzīva iespēja video translācijā vērot ērģelnieku spēli pie Rīgas Doma ērģelēm.

Vēsturisko ērģeļu svētku mērķis ir aktualizēt un pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas izcilākajām ērģelēm, par kurām sabiedrībai ir maz zināms. Ir būtiski atklāt Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu viesiem vēsturisko mantojumu, kas ir dzimtajā dievnamā un ir augstu vērtējams ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kontekstā. Tādēļ jau otro gadu ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja rīko ērģeļmūzikas koncertus Latvijas dievnamos, kur ir skanošas, vēsturiski nozīmīgas ērģeles. Ikkatrs tiek aicināts apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, tā apzinot mūsu valsts kultūrvēsturisko lepnumu. Otro gadu klausītājiem tiek piedāvātas dažādas interesantas koncertprogrammas, kurās dalību ņem Latvijas un ārvalstu mūziķi.

Ieeja par ziedojumiem Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm.

Ziedojumus ir iespēja ieskaitīt arī draudzes kontā ar norādi "Ziedojums Liepājas Sv.Annas ev. lut. baznīcas ērģelēm" Konta numurs - LV28UNLA0050018017806 (bankas kods UNLALV2X), reģ.nr.90000097406.