Foto: LETA
Atvadīšanās no izcilā latviešu kordiriģenta Imanta Kokara notiks otrdien, 29. novembrī Doma baznīcā.

Atvadīšanās no kordiriģenta sāksies plkst.11:00 un ilgs līdz 14:00. Plkst. 13:00 paredzēts sēru dievkalpojums.

Savukārt plkst.14:00 pie Brīvības pieminekļa pulcēsies Latvijas kori kopīgam atvadu sveicienam, dziedot Jāzepa Vītola "Gaismas pils".

Dievkalpojumu Doma baznīcā tiešraidē no plkst.13:00 translēs Latvijas Radio 3 "Klasika", savukārt Latvijas Televīzija pievienosies tiešraidei plkst.14:00, lai pārraidītu kopkora atvadu sveicienu pie Brīvības pieminekļa. Tādējādi ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja atvadīties no izcilā diriģenta Imanta Kokara.

Maestro ģimene lūdz cilvēkus, kuri ieradīsies uz atvadīšanos Rīgas Domā, nelietot foto/video tehniku un mobilos telefonus.

Latvijas Televīzijas programmā 29.novembrī visas dienas garumā būs skatāmi vairāki raidījumi, kuros piedalījies izcilais kordiriģents Imants Kokars. Pēc dienas ziņām plkst. 18:30 ēterā būs raidījuma "100g kultūras" speciālizlaidums par Maestro.

Jau ziņots, ka maestro Imants Kokars 90 gadu vecumā mūžībā aizgāja 24. novembrī.

Kokars dzimis 1921.gada 16. augustā Gulbenē, absolvējis Cēsu Skolotāju institūtu, bet vēlāk Latvijas Valsts konservatoriju, iegūstot kordiriģenta grādu. Kokars kļuva par pēckara Latvijas "dziesmu karu" pirmo laureātu ar Cēsu Skolotāju institūta jaukto kori 1948.gadā, un arī turpmākajās sacensībās viņš ieguvis visvairāk augstāko godalgu ar vīru kori "Dziedonis", jaukto kori "Beverina".

Kokars izcīnījis daudzu starptautisko koru konkursu uzvaras gan ar "Dziedoni", gan paša un brāļa Gido Kokara 1969.gadā nodibināto, līdz šim brīdim mākslinieciskajā vadībā augstā līmenī noturēto Rīgas kamerkori "Ave Sol".

Kopš 1965.gada Kokars bija Latvijas Dziesmu svētku kopkora virsdiriģents. Viņš ir Rīgas Starptautiskā kamerkoru festivāla "Rīga Dimd" iniciators un mākslinieciskais vadītājs, viens no Starptautiskā koru festivāla "Nordic Baltic" idejas autoriem.

Kokars bija daudzu starptautisku koru konkursu žūrijas loceklis, sniedzis meistarklases Kanādā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā, Norvēģijā un Izraēlā.
Diriģents bija arī fundamentālā projekta "Latviešu kormūzikas antoloģija 12 sējumos" iniciators un vadītājs.

Kokars bija Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Pēdējo reizi Imants Kokars Dziesmu svētku kopkora priekšā stājās 2011. gada vasarā, Rīgas 810. jubilejas koncertā "Meistars.Dziesma.Leģenda".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!