Festivāla vadītāja Aina Kalnciema uz Rīgu aicinājusi kamermūziķus un baroka orķestrus no Somijas, Lietuvas, Polijas, Austrijas un Francijas, lai piecos koncertos piedāvātu iedvesmojošas interpretācijas labi zināmiem skaņdarbiem, kā arī jaunatklājumus no mazāk pazīstamu komponistu daiļrades.

13. novembrī ar koncertu Mazajā ģildē festivālu atklās Eiropas Savienības Baroka orķestris (EUBO), kurā apvienojušies mākslinieki no visas Eiropas Savienības, lai iegūtu muzicēšanas pieredzi pasaules izcilāko baroka mūzikas speciālistu vadībā. EUBO mājvieta ir Antverpene, kur orķestris darbojas kā baroka izpildītājmākslas ekselences centrs. 2018. gadā EUBO ir devies vērienīgā koncertturnejā, kuras ietvaros uztāsies arī Rīgā. Viesdiriģentes un izcilās baroka vijolnieces Amandīnes Beijēres (Amandine Beyer, Francija) vadībā orķestris klausītājiem piedāvās koncertprogrammu "franču gaumē" ar franču baroka komponistu opusiem.

Svinot Lietuvas 100. gadu jubileju, 25. novembra koncertā Mazajā ģildē Baha festivāls iepazīstinās klausītājus ar starptautisku mākslinieciskās sadarbības projektu, piedaloties ansambļiem "Canto Fiorito" (Lietuva) un "Musica Antiqua Salzburg" (Austrija) brazīliešu dirģenta Rodrigo Kalveiras (Rodrigo Calveyra) vadībā. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi no Hanzas savienības vēsturiskā reģiona komponistu daiļrades – baroka mūziku no Anglijas, Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas, Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas.

Arī šogad Baha festivāls dos vārdu jaunajiem, daudzsološajiem mūziķiem – 30. novembrī koncertā, kas notiks Mākslas muzejā Rīgas birža, uzstāsies Anna Katrīna Paukšēna (čells), Serafina Jafē (Serafina Jaffé, arfa), Antons Gračkovs (akordeons).

Sveicot Poliju 100 gadu jubilejā, 2. decembrī Mākslas muzejā Rīgas birža būs iespēja dzirdēt divus jaunus un talantīgus poļu mūziķus – flautisti Aņu Karpoviču (Ania Karpowicz) un pianistu Mareku Brahu (Marek Bracha), kurš Rīgā ieradīsies ar savu instrumentu – āmuriņu klavierēm. Programmā iekļauta klasicisma un romantisma laika mūzika, kuru pārstāvēs Frederika Šopēna, kā arī K. F. E. Baha un Franča Šūberta skaņdarbi.

Baha festivāla noslēguma koncerts, kas izskanēs 4. decembrī Mazajā ģildē, tematiski atgriezīsies pie franču baroka mūzikas, ko spēlēs Somijas baroka orķestris (FiBO) un soprāns Mirjama Arbūza (Myriam Arbouz, Francija). FiBO ir viens no ietekmīgākajiem baroka mūzikas interpretiem Ziemeļvalstīs, savukārt, Arbūza ir jauna un daudzpusīga māksliniece, kas ir ļoti pieprasīta uz starptautiskajām skatuvēm savas siltās, vijīgās un liriski bagātās balss dēļ.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.