Atklāšanas ceremonijā olimpiādes dalībniekus ar uzrunu sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un vācu kultūras organizācijas "Interkultur" prezidents Ginters Tīčs.

Pēc svinīgajām uzrunām un dalībvalstu karogu parādes kopā ar Latvijas koriem dziedāja kori no Apvienotās Karalistes, Ķīnas, Šveices, Krievijas, Dienvidāfrikas un Dānijas, kas katrs uz Latviju bija atbraukuši ar savu tautasdziesmu. Atklāšanas ceremonijas laikā šo dziesmu nošu materiāls tika uzdāvināts Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, simbolizējot kultūru apmaiņu un vienojot cilvēkus visā pasaulē.

Ceremonijas programmu bagātināja arī etnomūziķe Kristīne Kārkle un komponists Raimonds Tiguls. Atklāšanas ceremonijas režisors ir Uģis Brikmanis, mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags.

Olimpiādē pasaules līmeņa koru sacensībās, konkursā "Eirovīzijas gada koris 2017" un Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā piedalīsies vairāk nekā 150 koru un 10 000 dziedātāju no visas pasaules, kopā pārstāvot 39 valstis. Tās programmā skaistākajās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un skvēros notiks koru konkursi desmit dažādās koru dziedāšanas kategorijās, izcilu pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, dalībnieku gājiens, čempionu konkursi un draudzības koncerti. Paredzēta arī virkne bezmaksas brīvdabas koncertu Rīgas parkos uz esošām un īpaši veidotām skatuvēm. Līdzās plašajam bezmaksas pasākumu klāstam izskanēs arī īpaši veidotas koncertprogrammas Rīgas Domā un "Arēnā Rīga".

Pilna Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes programma atrodama mājaslapā www.singinriga.lv, kā arī Vērmanes dārzā un pie Rīgas Kongresu nama esošajos informācijas centros.