LNSO dalība šajos festivālos norisinājās Latvijas valsts simtgades starptautiskās kultūras programmas ietvaros. Visu koncertu programmās klausītāji varēja uzzināt par Latvijas valsts simtgadi.

17. un 18. augustā LNSO spēlēja divus Rokdanteronas starptautiskā klaviermūzikas festivāla noslēguma koncertus. Katru no tiem apmeklēja ap 1800 klausītāju. Publikas ovācijas izpelnījās Antonīna Dvoržāka Astotās simfonijas un Pētera Čaikovska simfonijas "Manfrēds" atskaņojums, jūsmīga kāju rībināšana sveica jauno franču pianistu Likā Debargu, kurš kopā ar LNSO un Andri Pogu atskaņoja Čaikovska Pirmo klavierkoncertu, un Debarga vienaudzi – lietuviešu talantu Luku Geņušu, kurš spēlēja solo Čaikovska Otrajā klavierkoncertā. Ar aizturētu elpu gandrīz 2000 galvu lielā auditorija noklausījās Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi", kas brīnumskaisti izskanēja siltajā Provansas naktī, cikāžu dziesmu pavadīts.

LNSO un Andra Pogas sniegumu augstu novērtēja prasīgais festivāla direktors Renē Martēns, kā arī mūzikas aģentūras "Productions Internationales Albert Sarfati" (Parīze, Francija) vadība.

Rokdanteronas starptautiskais klaviermūzikas festivāls (Festival International de Piano de la Roque d'Anthéron) notiek kopš 1981. gada, tā mākslinieciskais vadītājs un idejas autors ir mūziķis un koncertproducents Renē Martēns. Šis ir viens no Eiropas lielākajiem vasaras festivāliem; to dēvē par "klaviermūzikas Meku". 2017. gada festivālā piedalījās pianisma ģēniji Pjotrs Anderševskis, Nikolass Angeličs, Boriss Berezovskis, Kristiāns Cakariass, Larss Fogts, Jevgeņijs Kisins, Nikolajs Luganskis, Arkādijs Volodoss, arī dziedātāja Barbara Hendriksa, vijolnieks Reno Kapisons, čellists Anrī Demarkets un daudzi citi ievērojami mūziķi.

Andris Poga Rokdanteronas festivālā iepriekš piedalījies 2014. un 2016. gadā ar Lionas filharmonisko orķestri, Krievijas Čaikovska Lielo simfonisko orķestri un solistiem Nikolasu Angeliču, Juliannu Avdejevu, Luku Geņušu un Bertrānu Šamajū. LNSO Rokdanteronas festivālā piedalījās pirmoreiz.

19. augustā LNSO un Andris Poga muzicēja festivālā "Tanē muzikālās variācijas", un šo koncertu klausījās ap 500 cilvēku. Koncerta pirmajā daļā LNSO atskaņoja Dārziņa "Melanholisko valsi" un Edvarda Grīga Klavierkoncertu, kur solo izcili spēlēja bulgāru pianisma zvaigzne Plamena Mangova. Koncertu noslēdza Dvoržāka Astotā simfonija, kuras atskaņojums izpelnījās stāvovācijas.
Festivāls "Tanē muzikālās variācijas" (Variations musicales de Tannay) notiek astoto reizi netālu no Ženēvas un tajā šogad piedalās "dzejisko pirkstu virtuozs" skotu pianists Bendžamins Grovenors, vijolnieks Reno Kapisons duetā ar Hatiju Buniatišvili un kā atskaņojuma vadītājs ar Bāzeles kamerorķestri, burvīgās māsas stīginstrumentālistes Žilī un Kamila Bertolē, Ženēvas kamerorķestris un citi.

LNSO koncerti Francijā un Šveicē bija Latvijas valsts 100. jubilejas svinību oficiālās starptautiskās programmas sastāvdaļa, un šis fakts tika atspoguļots abu festivālu programmas burtnīcās.